29.11.2021
Телеканал NTD

Як Мінськ став меккою міграційного туризму

Як Мінськ став меккою міграційного туризму

Житель Іраку Камаран згадує Білорусь. Там він побував минулого місяця з дружиною та трьома дітьми як..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Житель Іраку Камаран згадує Білорусь. Там він побував минулого місяця з дружиною та трьома дітьми як турист.

[Камаран Мохаммед, житель Іраку]:
«Кожна віза коштувала мені 1400 доларів. Я сподівався швидко приїхати до Німеччини».

Сім’ї вдалося перейти білорусько-польський кордон. Але ненадовго — 31 жовтня їх депортували додому.

[Камаран Мохаммед, житель Іраку]:
«Ми приїхали до Білорусі, зробили відео, атмосфера була гарна. Куди ми потрапили, усвідомили лише в лісі. Там ми пережили стільки страждань, що ніколи не забудемо».

Тисячі людей, які надіються перейти до ЄС, перебувають на кордоні з Польщею. Їм холодно, бракує їжі, води й ліків.

За словами польських та литовських чиновників, вони мають докази, що з травня білоруські туроператори спростили для жителів Близького Сходу в’їзд до країни. Одночасно авіаперевізники збільшили кількість рейсів. На думку ЄС, Мінськ створив штучну міграційну кризу у відповідь на санкції.

Водночас Олександр Лукашенко каже: влада не має стосунку до проблеми. Він також додає, що не збирається зупиняти людей, які прагнуть потрапити до Західної Європи.

Здебільшого до кордону їдуть іракці, сирійці та афганці. Багато хто готовий до тимчасових труднощів.

[Варзер Ібрагім, житель Іраку]:
«Коли я дивлюся на ситуацію там… Небезпечно тут, а не там. Там, у Білорусі, у Польщі, просто тимчасові незручності. Можливо, тиждень чи два. Цей час пройде. А тут ти вмираєш щодня».

Водночас є повідомлення, що іракські курди вже обговорюють із владою Білорусі можливість евакуації своїх земляків на батьківщину.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як Мінськ став меккою міграційного туризмуПісля відставки Себастьяна Курца в Австрії змінився канцлерПовінь у Канаді: евакуації та перші жертвиВибух на ракетному заводі в Сербії: двоє загиблих«Велика двадцятка» допоможе бідним країнам виробляти вакциниФранцуз оголосив голодовку через обов’язкову вакцинацію медиків і пожежниківВулкан спалив цементний заводПовені та зсуви в Непалі: 77 загиблихКількість загиблих через зливи на Шрі-Ланці зросла до 25 осібЛава вулкана Тенегія знищила близько 100 будинків