20.03.2022
Телеканал NTD

В Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканів

В Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканів

Тисячі пеліканів, побачивши вантажівку, кидаються їй на зустріч. Птахи вже знають — зараз буде їжа. З..

Дата завантаження: 2022-05-20

video

Тисячі пеліканів, побачивши вантажівку, кидаються їй на зустріч. Птахи вже знають — зараз буде їжа. З цистерни в ставок зливають тонни другосортної риби. Так в Ізраїлі намагаються залагодити конфлікт між фермерами та перелітними птахами.

Щовесни й щоосені сотні мільйонів пернатих мігрують з Африки до Європи та Азії, а потім назад. Вони летять над сушею, а не над морем, бо так безпечніше.

В Ізраїлі пернаті мандрівники, зокрема й пелікани, на якийсь час зупиняються. Тут вони відпочивають та їдять.

Пелікани — одні з найбільших перелітних птахів. За день одна особина з’їдає понад кілограм риби. А рибні ферми в Ізраїлі — це легка здобич та багато корму. Тому птахи повадилися їх грабувати.

Влада придумала, як захистити ферми й не нашкодити пеліканам.

[Офір Брукенштайн, працівник Управління заповідників і парків Ізраїлю]:
«Пелікани їдять рибу, тож рибництво в Ізраїлі зазнає збитків. Ми хочемо максимально зменшити втрати, тому купуємо рибу в господарств та зливаємо її у водоймища. Там пелікани спокійно відпочивають та їдять без перешкод, а потім далі летять до Африки».

Гроші на рибу виділяє не лише уряд, а й військо. Ці птахи нерідко стикалися з літальними апаратами. Тож пілотам ліпше, коли пелікани відпочивають десь поодаль.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканівСвітові лідери обговорили війну в УкраїніУрятований собака вчиться знаходити вибухівкуРобот-слиз зможе проникати у важкодоступні ділянки тілаЄрусалим готується до повернення туристівХудожня робота, яка скоро полетить на МісяцьУрятувати бонго: в Африці рятують найрідкісніших у світі антилопТрава в столиці Чилі — тепер розкішЯк безплатні пральні машинки рятують життя2050 року понад 200 млн людей муситимуть мігрувати через посуху

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: