29.10.2021
Телеканал NTD

В Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканів

В Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканів

Тисячі пеліканів, побачивши вантажівку, кидаються їй на зустріч. Птахи вже знають — зараз буде їжа. З..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Тисячі пеліканів, побачивши вантажівку, кидаються їй на зустріч. Птахи вже знають — зараз буде їжа. З цистерни в ставок зливають тонни другосортної риби. Так в Ізраїлі намагаються залагодити конфлікт між фермерами та перелітними птахами.

Щовесни й щоосені сотні мільйонів пернатих мігрують з Африки до Європи та Азії, а потім назад. Вони летять над сушею, а не над морем, бо так безпечніше.

В Ізраїлі пернаті мандрівники, зокрема й пелікани, на якийсь час зупиняються. Тут вони відпочивають та їдять.

Пелікани — одні з найбільших перелітних птахів. За день одна особина з’їдає понад кілограм риби. А рибні ферми в Ізраїлі — це легка здобич та багато корму. Тому птахи повадилися їх грабувати.

Влада придумала, як захистити ферми й не нашкодити пеліканам.

[Офір Брукенштайн, працівник Управління заповідників і парків Ізраїлю]:
«Пелікани їдять рибу, тож рибництво в Ізраїлі зазнає збитків. Ми хочемо максимально зменшити втрати, тому купуємо рибу в господарств та зливаємо її у водоймища. Там пелікани спокійно відпочивають та їдять без перешкод, а потім далі летять до Африки».

Гроші на рибу виділяє не лише уряд, а й військо. Ці птахи нерідко стикалися з літальними апаратами. Тож пілотам ліпше, коли пелікани відпочивають десь поодаль.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканівЕфіопці розповідають про голод і зґвалтування в зоні воєнного конфліктуВ Іспанії вручили премію «Найпотворніший помідор»Корови, комахи й велосипедисти: як Таллінн став зеленою столицеюОстанній прихисток африканських лісових слонівМода з відходів: індійський дизайнер шиє одяг із викинутої тканиниЗ підборів у кеди: пандемія змінила офісну модуТисячі гаїтян зібралися під мостом між США й МексикоюУ мексиканському зоопарку оселилися рідкісні ламантиниІндійські вчителі побудували 150 будинків для бездомних школярів