29.11.2021
Телеканал NTD

Життя на висохлому озері: дюни наступають

Життя на висохлому озері: дюни наступають

Колись тут було одне з найбільших озер Західної Африки — Фагібін. Але зараз воно повністю висохло...

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Колись тут було одне з найбільших озер Західної Африки — Фагібін.

Але зараз воно повністю висохло. Тепер громади на півночі Малі змушені захищати свої будинки від наступу піщаних дюн, а також вигадувати нові способи заробітку на висушеній землі.

Усе почалося з великої посухи в 70-х роках минулого століття. Відтоді водойма поступово висихала. Через це вже понад 200 тисяч людей не може вести звичний спосіб життя.

[Абдул Хассан, місцевий житель]:
«Усю цю територію покривала вода. Потім вона почала відступати, а довкола озера почали рости дерева. Потім дерева стали пропадати, а на їхньому місці люди вирощували врожай. Під час повстання сюди прибули біженці. Вони знищили ліс. Коли він зник, почали наступати піщані дюни».

Місцеві жителі кажуть, що зараз фермери й скотарі запекло конкурують за залишки родючих земель і запасів води. Через це нерідко спалахує насильство.

[Махамаду Усман, фермер]:
«Ми зібрали врожай і маємо його перевезти, але це непросто. Приміром, жінки, що за мою, у зоні ризику. Дорогою їхню кукурудзу можуть украсти».

Багато хто покидає цей регіон, бо заробити тут дедалі складніше. Деякі сім’ї виживають завдяки підтримці родичів, які живуть у великих містах.

У селі Бінтагунгу дюни вже поглинули шкільний двір і пошкодили фундамент порожньої будівлі.

[Хама Абакрен, голова села]:
«Ця школа майже на 400 учнів. 400… Це ціле покоління. І це буде втрачене покоління, приречене на поневіряння».

Кліматологи прогнозують, що на півночі Малі посилюватиметься спека. Були спроби відновити озеро, щоб знову повернути до регіону родючі землі. Однак цьому завадили воєнні конфлікти, зокрема й недавнє повстання бойовиків-ісламістів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Життя на висохлому озері: дюни наступаютьКорови, комахи й велосипедисти: як Таллінн став зеленою столицеюВ Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканівУ гігантському павільйоні Дубая відкрилася Всесвітня виставка — 2020Черниця після чотирьох років полону в ісламістів повернулася додому10 дерев за секунду: Україну планують озеленитиТисячі людей протестують проти паспортів вакцинації у ЄвропіЕфіопці розповідають про голод і зґвалтування в зоні воєнного конфліктуЧерез посуху в Бразилії висихають водосховищаУ мексиканському зоопарку оселилися рідкісні ламантини