20.04.2022
Телеканал NTD

Штучні льодовики допоможуть запасати воду

Штучні льодовики допоможуть запасати воду

Штучні льодовики почали з'являтися у високогір'ї чилійських Анд. Так тут намагаються запасатись водою. Використовують технологію, розроблену..

Дата завантаження: 2022-05-20

video

Штучні льодовики почали з’являтися у високогір’ї чилійських Анд. Так тут намагаються запасатись водою.

Використовують технологію, розроблену в Індії. Проєкт назвали «Ніл». Він дає змогу використовувати зимові дощі, щоби потім посушливого літа була вода.

[Енріке Гельйона, керівник проєкту «Ніл»]:
«Проєкт спрямований на розв’язання однієї великої проблеми — водної кризи, яку ми переживаємо сьогодні як у Чилі, так і в решті світу. Ми робимо воду доступною в гірському ланцюзі певної пори року».

Завдяки проєкту штучні льодовики вже з’явилися в горах, що на півдні від столиці Чилі.

[Енріке Гельйона, керівник проєкту «Ніл»]:

«Ми воду не виготовляємо. Ми просто знаходимо спосіб на тривалий час запастися цією водою в горах, щоб можна було доставляти місцевим жителям».

Головна мета наступного року — зробити запас обсягом 100 мільйонів літрів води. Для цього треба буде створити 50 таких льодовиків.

[Роберто Лара, інженер]:
«Це буде 100 мільйонів літрів, які дадуть нам змогу забезпечувати (водою) коло 100 тисяч людей упродовж трьох місяців. Це те, що ми надіємося зробити наступного року».

Чилі — найбільший у світі виробник міді та експортер сільгосппродукції. Однак останніми роками країна потерпає від масштабної посухи.

Водночас науковці попереджають, що льодовики в чилійських Андах повільно зникають. Особливо це стосується центральних регіонів країни.
Коротке посилання на цю сторінку:

Штучні льодовики допоможуть запасати водуОгляд світових подій (з 24 по 28 квітня)В Австралії кафе наймає людей з інвалідністю задля їхнього майбуньогоТисячі крабів заполонили міста КубиНа ринку елітного житла в Лос-Анджелесі — рекордний попитКолишня вчителька відкрила Музей відходів в АфриціНаплив мігрантів у США — рекордний за попередні 20 роківВООЗ: смертей від COVID у світі може бути втричі більшеЗолото з непотребу: монетний двір знайшов джерелоБіля Канарських островів урятували майже 50 мігрантів з Африки

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: