20.03.2022
Телеканал NTD

Зростає потік мігрантів із Білорусі до Польщі

Зростає потік мігрантів із Білорусі до Польщі

Понад п'ятьом сотням порушень кордону щодня запобігають у Польщі. Із серпня їх було вже коло 15..

Дата завантаження: 2022-05-20

video

Понад п’ятьом сотням порушень кордону щодня запобігають у Польщі. Із серпня їх було вже коло 15 тисяч. Мігранти з Африки, Азії та Близького Сходу прагнуть потрапити до ЄС через білорусько-польський кордон. І їхній потік зростає.

Біля станції Семянувка затримали сомалійців. Вони кілька днів бродили білоруськими лісами. Хтось, переходячи річку, загубив взуття, а хтось вивихнув ногу.

Трьох із переохолодженням і травмами відвезли на швидкій. Ще чотирьох забрали прикордонники. Чи відвезуть цих мігрантів до центру тимчасового утримання, або ж виправлять на територію сусідів, невідомо.

[Ібрагім, мігрант із Сомалі]:
«Кордон — це проблема. Я більш як сім разів переходив із Білорусі до Польщі й повертався».

УВКБ ООН звинувачує Польщу в порушенні міжнародного права, бо та не пропонує мігрантам притулок і відправляє їх назад до Білорусі.

Польща ж заявляє, що виконує свої міжнародні зобов’язання, зупиняючи потік мігрантів. Нелегали хочуть дістати притулок переважно не в Польщі, а в Західній Європі.

А Європейський Союз, своєю чергою, звинувачує Білорусь в організації потоку біженців. У ЄС це вважають спробою тиснути на блок, відплачуючи за санкції. Їх наклали на Мінськ через порушення прав людини.

Згідно з правилами ЄС, мігранти мають просити притулок у тій країні, до якої потрапляють одразу після перетину кордону. Однак Євросоюз планує провести реформи, щоб змінити це правило та рівномірно розподіляти навантаження на всі країни блоку.
Коротке посилання на цю сторінку:

Зростає потік мігрантів із Білорусі до ПольщіНайбільше водосховище США висохло до рекордно низького рівняПівденнокорейці не знімають масок, навіть коли вимогу їх носити скасувалиСтартап допомагає жителям Сіднея правильно позбуватися сміттяУ Гонконзі почали використовувати картонні труниМами-школярки Уганди повертаються за партиМіські городи: дедалі більше римлян іде на грядкиУ Великій Британії стали частіше брати на роботу безпритульнихКава, чай та нагляд: кав’ярня допомагає не відкладати справи на потімЯк планшети допомагають гватемальським ткалям

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: