16.07.2022
Телеканал NTD

У пустелі Негев зацвіли яскраво-червоні анемони

У пустелі Негев зацвіли яскраво-червоні анемони

Щорічно ліс Шокеда в ізраїльській пустелі Негев на кілька місяців оживає. Землю тут укриває килим яскраво-червоних..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Щорічно ліс Шокеда в ізраїльській пустелі Негев на кілька місяців оживає. Землю тут укриває килим яскраво-червоних квітів — анемон.

Ця місцевість розташована всього за кілька кілометрів від кордону із Сектором Гази. Той регіон більше відомий через насильство й конфлікти між палестинцями й ізраїльськими військовими. Але тут панує цілковите умиротворення.

[Нілі Чарні, відвідувачка]:
«Це поліпшує настрій. Просто бракує слів. Такого щодня не побачиш, прекрасний краєвид. Тут можна стояти годинами й милуватися, та однаково здається, що цього замало».

[Ліора Джексон, відвідувачка]:
«Коли я була маленькою, а зараз мені вже 60, бачила анемони всюди. І в Реховоті теж, де були фруктові сади. Сьогодні зелених зон мало, і це єдине місце, де можна побачити красу природи. Більше ніде в Ізраїлі немає стільки анемон».

В Ізраїлі навіть діє закон, який забороняє зривати дикі анемони. Ботаніки кажуть, що саме це допомогло їх тут зберегти.

[Елі Замські, професор ботаніки]:
«Людям дуже подобається ходити серед природи відкритими полями, де цвітуть анемони. Раніше їх зривали, а тепер в Ізраїлі ця квітка під захистом. Ось чому їх так багато. Анемона — це багаторічна рослина з цибулиною в землі. Якщо вона виросла в певному місці, то цвістиме й у майбутньому».

Анемони розквітли наприкінці січня й милуватимуть очі до квітня. До речі, їсти їх не можна, бо для людини вони отруйні.
Коротке посилання на цю сторінку:

У пустелі Негев зацвіли яскраво-червоні анемониСобаки-серфери: перегони на сапбордах для людей і тварин влаштували в ІспаніїСтрашненькі, але милі: найпотворнішого собаку світу вибрали в СШАНепальська альпіністка побила свій і світовий рекорд, підкоривши Еверест у 10-теІсторичний район Нью-Йорка потопає у квітахНайстарішому чоловікові у світі виповнюється 113 роківЗа що собаку з кличкою Сем зробили героєм коміксу в ЧиліВільям та Кейт прийняли 8000 гостей у саду Букінгемського палацу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: