09.03.2021
Телеканал NTD

У пустелі Негев зацвіли яскраво-червоні анемони

У пустелі Негев зацвіли яскраво-червоні анемони

Щорічно ліс Шокеда в ізраїльській пустелі Негев на кілька місяців оживає. Землю тут укриває килим яскраво-червоних..

Дата завантаження: 2021-03-09

video

Щорічно ліс Шокеда в ізраїльській пустелі Негев на кілька місяців оживає. Землю тут укриває килим яскраво-червоних квітів — анемон.

Ця місцевість розташована всього за кілька кілометрів від кордону із Сектором Гази. Той регіон більше відомий через насильство й конфлікти між палестинцями й ізраїльськими військовими. Але тут панує цілковите умиротворення.

[Нілі Чарні, відвідувачка]:
«Це поліпшує настрій. Просто бракує слів. Такого щодня не побачиш, прекрасний краєвид. Тут можна стояти годинами й милуватися, та однаково здається, що цього замало».

[Ліора Джексон, відвідувачка]:
«Коли я була маленькою, а зараз мені вже 60, бачила анемони всюди. І в Реховоті теж, де були фруктові сади. Сьогодні зелених зон мало, і це єдине місце, де можна побачити красу природи. Більше ніде в Ізраїлі немає стільки анемон».

В Ізраїлі навіть діє закон, який забороняє зривати дикі анемони. Ботаніки кажуть, що саме це допомогло їх тут зберегти.

[Елі Замські, професор ботаніки]:
«Людям дуже подобається ходити серед природи відкритими полями, де цвітуть анемони. Раніше їх зривали, а тепер в Ізраїлі ця квітка під захистом. Ось чому їх так багато. Анемона — це багаторічна рослина з цибулиною в землі. Якщо вона виросла в певному місці, то цвістиме й у майбутньому».

Анемони розквітли наприкінці січня й милуватимуть очі до квітня. До речі, їсти їх не можна, бо для людини вони отруйні.
Коротке посилання на цю сторінку:

У пустелі Негев зацвіли яскраво-червоні анемониУ бельгійському зоопарку панди-близнюки вперше граються на снігуЯк мешканці Талліннського зоопарку насолоджуються зимовою погодоюНайстаріший британський розвізник газет вирішив поки не виходити на пенсіюМолодильне молоко: під Києвом працює осляча ферма7-річний угандієць уже тричі літав на літаку другим пілотомТасманійський шукач скарбів допомагає людям знайти втрачені цінностіНа Таймс-сквер випробували конфеті на летючістьВ Аргентині самка ягуара, що живе в неволі, навела дитинчат від дикого самцяУ США мініатюрні коні-терапевти перейшли на віддалену роботу