06.10.2022
Телеканал NTD

Виростити мільйон гектарів лісу хочуть в Іспанії

Виростити мільйон гектарів лісу хочуть в Іспанії

Сотні років тому тут росли дуби та ялівець, а зараз видно лише випалену сонцем траву. Цей..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Сотні років тому тут росли дуби та ялівець, а зараз видно лише випалену сонцем траву. Цей посушливий регіон лежить на півдні Іспанії. Тут видування верхнього шару ґрунту відбувається особливо сильно. Щорічно втрачаються сотні тисяч тонн.

[Фернандо Баутіста, біолог]:
«Ґрунт — це, якщо дивитися з погляду людського часу, не поновлюваний ресурс. Якщо зникне хоча б трохи ґрунту, то жодна жива істота на планеті не побачить його відновленим».

Протистоятимуть наступу пустелі дерева, чагарники та інша рослинність. Їхнє насіння розкидає спеціальний дрон-сіяч.

[Хайме Лара, голова заповідника Сьєрра-де-Марія-Лос-Велес]:
«Ми втілюємо в життя дуже амбітну програму відновлення лісів. Вони, імовірно, укривали всю цю територію. Але люди без обмеження вирубували дерева й пасли худобу, тому ліс зник».

За два дні дрон розкидав 500 тисяч насінин, охопивши 50 гектарів землі. Усе насіння вкрите спеціальною оболонкою. Вона захищає від птахів та гризунів, а ще допомагає зберігати вологу, поки насінина не проросте.

[Фернандо Баутіста, біолог]:
«Проєкт допоможе збільшити біорізноманіття рослин, а отже, виникнуть ліпші умови для життя багатьох тварин, а це значить, що їхнє біорізноманіття теж збільшиться».

Фахівці кажуть, що природа й сама відновила б лісову рослинність. Але на це пішло б кілька сотень років. Тому вони просто прискорюють процес.

Програма розрахована на два десятиліття. Її розпочав уряд Андалусії та місцева некомерційна організація. Влада закликає фермерів допомагати відновлювати ліси. Перші видимі результати з’являться лише через кілька десятків років.

Учасників проєкту чекають чималі труднощі. Вони пов’язані і з погодою, і з великими витратами на саджання й догляд за рослинами. Але іспанці сподіваються в результаті виростити мільйон гектарів лісу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виростити мільйон гектарів лісу хочуть в ІспаніїМарокканські укріплені села терміново потребують ремонтуВ Австралії кафе наймає людей з інвалідністю задля їхнього майбуньогоРозпечену лаву Етни зняли зблизька на відеокамеруЕкстремальна погода призводить до масштабних відключень світла в усіх СШАРавлики замість корів та свиней: кенійські фермери перекваліфіковуютьсяАртефакти із затонулих кораблів досліджують в АвстраліїУ Північній Кореї бракує ліків на тлі спалаху COVID-19У Канаді розпочали вакцинацію проти віспи мавпВід Мумбая до Лос-Анджелеса: люди вчаться жити по сусідству з великими кішками

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: