20.02.2022
Телеканал NTD

Руйнівні пожежі пробивають захисну броню гігантських секвой

Руйнівні пожежі пробивають захисну броню гігантських секвой

Гігантські секвої — найбільші з відомих форм життя на планеті, а також найвитриваліші. Але й вони..

Дата завантаження: 2022-05-19

video

Гігантські секвої — найбільші з відомих форм життя на планеті, а також найвитриваліші. Але й вони не змогли протистояти нищівним лісовим пожежам, які охопили Каліфорнію у вересні.

Дерева виростають до 90 метрів заввишки й живуть понад три тисячі років. Від негоди їх захищає дуже товста кора.

Але не цього разу. Недавня пожежа спустошила частину національного лісу секвой, знищивши кілька десятків гігантських дерев.

[Натан Джуді, співробітник лісового господарства]:
«Як бачите, пожежа в цьому районі дуже розгорілася. Вона поглинула всю рослинність, не залишивши нічого, крім обвуглених стовбурів».

Слабке місце секвої — гілки. Якщо вогонь досягає верхньої частини дерева, то для секвої це може бути фатальним.

[Гаретт Дікман, ботанік]:
«Мене дуже непокоїть, що ми втрачаємо гігантські секвої, адже якщо і є на землі дерево, яке встоїть перед вогнем, то це секвоя. Але тепер ми їх втрачаємо. Це неочікувано».

Утім, є спосіб, як урятувати цих гігантів. На секвої закріплюють мотузки, за допомогою яких можна забратися нагору й загасити крону. Також дерева обертають фольгою.

[Гаретт Дікман, ботанік]:
«Альпіністи піднялися по мотузці й притягли із собою шланг. Угорі було дупло, з якого виходив дим. Вони вставили шланг у це дупло й загасили вогонь із верхівки. А так, дерево тліло б із самого верху вглиб».

Утім, навіть після того, як вогонь загасили, усе ще є ризик, що секвої можуть перегрітися. Деякі доводиться щодня поливати водою.
Коротке посилання на цю сторінку:

Руйнівні пожежі пробивають захисну броню гігантських секвойСтарші класи для дівчат в Афганістані не відкрилисяНайгірша за десятиліття посуха загрожує голодом мільйонам африканцівНедоступне житло — головне питання перед виборами в Південній КореїВООЗ: смертей від COVID у світі може бути втричі більшеАвстралійським дівчаткам-підліткам допомагають пережити перехідний вікІлон Маск купує Твіттер за 44 млрд доларівСвій водогін та електрика, чи потрібні вони у великих містах?Київське метро стало домівкою для тисяч жителів столиціЯк скакові коні можуть змінити професію

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: