20.03.2022
Телеканал NTD

Захистити «шкіряний» мед хоче Австралія

Захистити «шкіряний» мед хоче Австралія

Ці бджоли виробляють рідке золото. [Ліндсі Бурк, представник Асоціації бджолярів Тасманії

Дата завантаження: 2022-05-20

video

Ці бджоли виробляють рідке золото.

[Ліндсі Бурк, представник Асоціації бджолярів Тасманії]:
«Попри те, що тут живе всього 2 % населення Австралії, наш шкіряний мед відомий у всьому світі».

Так званий шкіряний мед виробляють лише на австралійському острові Тасманія. Бджоли роблять його з нектару певного виду шкіряних дерев.

І цей продукт популярний настільки, що на ринку з’явилося багато підробок. А продають його за ціною меду преміумкласу, адже він дуже рідкісний.

[Ліндсі Бурк, представник Асоціації бджолярів Тасманії]:
«У мед домішують рисовий сироп, і його важко виявити. Це відбувається не в Тасманії чи Австралії, а в інших країнах».

Але підробляють не лише «шкіряний» мед. Проблема досить поширена. Саме тому дослідники в Західній Австралії вирішили створити базу даних усього меду, який виробляють у країні. Вони вже попросили бджолярів висилати їм свої зразки.

[Ліз Барбур, дослідниця]:
«Ця база даних допоможе нам визначити, що є нормою».

[Сандра Гарленд, дослідниця]:
«Мета проєкту — допомогти знаходити мед, який зібрали не в Австралії і який слід вважати підробкою. Ми описуємо свій власний мед».

Тасманійські бджолярі кажуть, що «медова бібліотека» не лише допоможе виявляти підробки, а й зробить індустрію стабільною в довгостроковій перспективі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Захистити «шкіряний» мед хоче АвстраліяУ Гонконзі почали використовувати картонні труниНаплив мігрантів у США — рекордний за попередні 20 роківУрятований собака вчиться знаходити вибухівкуПластикові відходи перетворюють на обереги в ТаїландіАвстралійським дівчаткам-підліткам допомагають пережити перехідний вікУ ДР Конго черниця побудувала гідроелектростанцію і сама її обслуговуєНавколо Капітолія зводять паркан і чекають на конвой далекобійниківУстати на ноги: 15-річна сирійка мріє одужати від травми війни

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: