29.08.2021
Телеканал NTD

Захистити «шкіряний» мед хоче Австралія

Захистити «шкіряний» мед хоче Австралія

Ці бджоли виробляють рідке золото. [Ліндсі Бурк, представник Асоціації бджолярів Тасманії

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Ці бджоли виробляють рідке золото.

[Ліндсі Бурк, представник Асоціації бджолярів Тасманії]:
«Попри те, що тут живе всього 2 % населення Австралії, наш шкіряний мед відомий у всьому світі».

Так званий шкіряний мед виробляють лише на австралійському острові Тасманія. Бджоли роблять його з нектару певного виду шкіряних дерев.

І цей продукт популярний настільки, що на ринку з’явилося багато підробок. А продають його за ціною меду преміумкласу, адже він дуже рідкісний.

[Ліндсі Бурк, представник Асоціації бджолярів Тасманії]:
«У мед домішують рисовий сироп, і його важко виявити. Це відбувається не в Тасманії чи Австралії, а в інших країнах».

Але підробляють не лише «шкіряний» мед. Проблема досить поширена. Саме тому дослідники в Західній Австралії вирішили створити базу даних усього меду, який виробляють у країні. Вони вже попросили бджолярів висилати їм свої зразки.

[Ліз Барбур, дослідниця]:
«Ця база даних допоможе нам визначити, що є нормою».

[Сандра Гарленд, дослідниця]:
«Мета проєкту — допомогти знаходити мед, який зібрали не в Австралії і який слід вважати підробкою. Ми описуємо свій власний мед».

Тасманійські бджолярі кажуть, що «медова бібліотека» не лише допоможе виявляти підробки, а й зробить індустрію стабільною в довгостроковій перспективі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Захистити «шкіряний» мед хоче АвстраліяУ Новій Зеландії після щеплення вакциною «Pfizer» уперше померла людинаМода з відходів: індійський дизайнер шиє одяг із викинутої тканиниУ Єгипті облаштовують нову високотехнологічну столицю10 дерев за секунду: Україну планують озеленитиУ гігантському павільйоні Дубая відкрилася Всесвітня виставка — 2020У Шотландії садівництво допомагає людям віднайти душевну рівновагуІндійські жінки вирощують морські водорості й добре заробляютьКамери спостереження в операційних Південної Кореї стануть обов’язковимиДіаманти, окуляри та бетон, що між ними спільного?