06.09.2022
Телеканал NTD

Багатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеці

Багатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеці

Бавовняні поля Єгипту. Фермери збирають багатий урожай. Ціни на нього із минулого року майже подвоїлися. [Ашраф..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Бавовняні поля Єгипту. Фермери збирають багатий урожай. Ціни на нього із минулого року майже подвоїлися.

[Ашраф аль-Шамсі, фермер]:
«Бавовняний сезон цього року дуже добрий завдяки хвилі тепла. Якщо чесно, урожай дуже гарний через спеку».

[Халід аль-Шамсі, власник поля]:
«90 % урожаю відмінної якості. Люди хвилювалися через ціни, бо торік якість була дуже низькою. Але тепер засмучуються ті, хто цьогоріч бавовну не посадив».

З одного боку, це добрі новини. Але, з другого, це може поставити під загрозу харчову безпеку. Якщо всі фермери почнуть вирощувати на родючих землях бавовну, то не залишиться полів для пшениці та інших продуктів.

Експерти кажуть, що підвищення середньої температури змусить виробництво зернових зміщуватися на північ.

[Мохаммад Абдул Карім, економіст]:
«Сільське господарство з погляду врожайності постраждає, бо рослини не пристосовані до підвищення температури. Єдина культура, якій подобається спека — це бавовна».

Це може призвести до того, що скоротиться імпорт харчів.

[Айман Абу Хадід, ексміністр сільського господарства Єгипту]:
«Ми імпортуємо приблизно дев’ять мільйонів тонн пшениці й майже стільки ж виробляємо. Якщо обсяги виробництва зменшаться, нам доведеться більше імпортувати. Але такого обсягу, можливо, не буде, бо зміни також зачеплять і Європу, і Америку».

У Єгипті живе понад 100 мільйонів осіб. Особливо уразливими до негоди вважають сільськогосподарські й прибережні регіони.
Коротке посилання на цю сторінку:

Багатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеціІндонезія припиняє експорт пальмової оліїЄвросоюз значно збільшить експорт газу з Ізраїлю через ЄгипетЖителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьНова Зеландія та ЄС погодили договір про вільну торгівлю, але він «нікому не подобається»СОТ попереджає про спад обсягів світової торгівліЯєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйцяЦіни на бензин у США досягли історичного максимумуНімеччина субсидує громадський транспорт та знизила податки на пальнеПрезидент Європейської комісії засудила російський продовольчий шантаж

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: