29.09.2021
Телеканал NTD

Багатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеці

Багатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеці

Бавовняні поля Єгипту. Фермери збирають багатий урожай. Ціни на нього із минулого року майже подвоїлися. [Ашраф..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Бавовняні поля Єгипту. Фермери збирають багатий урожай. Ціни на нього із минулого року майже подвоїлися.

[Ашраф аль-Шамсі, фермер]:
«Бавовняний сезон цього року дуже добрий завдяки хвилі тепла. Якщо чесно, урожай дуже гарний через спеку».

[Халід аль-Шамсі, власник поля]:
«90 % урожаю відмінної якості. Люди хвилювалися через ціни, бо торік якість була дуже низькою. Але тепер засмучуються ті, хто цьогоріч бавовну не посадив».

З одного боку, це добрі новини. Але, з другого, це може поставити під загрозу харчову безпеку. Якщо всі фермери почнуть вирощувати на родючих землях бавовну, то не залишиться полів для пшениці та інших продуктів.

Експерти кажуть, що підвищення середньої температури змусить виробництво зернових зміщуватися на північ.

[Мохаммад Абдул Карім, економіст]:
«Сільське господарство з погляду врожайності постраждає, бо рослини не пристосовані до підвищення температури. Єдина культура, якій подобається спека — це бавовна».

Це може призвести до того, що скоротиться імпорт харчів.

[Айман Абу Хадід, ексміністр сільського господарства Єгипту]:
«Ми імпортуємо приблизно дев’ять мільйонів тонн пшениці й майже стільки ж виробляємо. Якщо обсяги виробництва зменшаться, нам доведеться більше імпортувати. Але такого обсягу, можливо, не буде, бо зміни також зачеплять і Європу, і Америку».

У Єгипті живе понад 100 мільйонів осіб. Особливо уразливими до негоди вважають сільськогосподарські й прибережні регіони.
Коротке посилання на цю сторінку:

Багатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеціТайські авіакомпанії вже готують літаки до напливу туристівКитай — більше не «фабрика світу»Фейсбук погодився заплатити за дискримінацію під час наймуЦіни на газ у ЄС і Великій Британії злетіли до рекордного максимумуБолота допоможуть виготовляти батареїКриза постачання: порожні полиці на «чорну п’ятницю»Звіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузіЯк польські птахівники врятують британське РіздвоЛідери «Великої двадцятки» затвердили глобальний податок на прибуток