20.04.2022
Телеканал NTD

Болота допоможуть виготовляти батареї

Болота допоможуть виготовляти батареї

Який зв'язок між торф'яними болотами північної Європи й електромобілями? Учені Естонії кажуть, що він є. Тут..

Дата завантаження: 2022-05-20

video

Який зв’язок між торф’яними болотами північної Європи й електромобілями?

Учені Естонії кажуть, що він є. Тут знайшли спосіб використовувати торф для дешевого виробництва натрій-іонних акумуляторів.

Такі батареї — одна з альтернатив поширенішим літій-іонним варіантам.

У Тартуському університеті кажуть, що використання торфу знижує загальну вартість батарей, бо для них не потрібен відносно дорогий літій, кобальт або нікель.

Сам торф дуже дешевий і з нього можна добути якісний вуглецевий порошок для акумуляторів.

[Енн Ласт, голова Інституту хімії Тартуського університету]:
«В Естонії багато торфу. І ми не використовуємо його в сільському господарстві чи для опалення. Зазвичай ніяк не використовуємо. Після двох етапів синтезу ми отримуємо дуже якісний вуглецевий порошок, який можна використовувати в натрій-іонних батареях».

Торф, що розклався, упродовж 2–3 годин нагрівають у печі до високої температури. Зрештою виходить сировина для батарей.

І це дуже важливий ресурс, адже у світі повсюдно переходять на поновлювані джерела енергії, і треба знайти альтернативу літій-іонним батареям.

Світовий попит на літій торік становив близько 320 000 тонн. Як очікують, до 25-го він сягне мільйона тонн, а до кінця десятиліття — трьох мільйонів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Болота допоможуть виготовляти батареїІндія зменшує експорт пшениціІлон Маск виявився найбільшим акціонером ТвіттеруЯєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйцяЦіни на бензин у США досягли історичного максимумуПродукти у світі подорожчали на рекордні 13 %Індонезія припиняє експорт пальмової оліїБританська сталь потерпає від зростання цін на електроенергіюРибалки на Шрі-Ланці більше не можуть заробити на вилові рибиРекордна інфляція у Франції заважає Макрону переобратися

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: