06.09.2022
Телеканал NTD

Звіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузі

Звіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузі

Ще у 2008 році Демократична Республіка Конго уклала велику угоду з Пекіном. Державні фірми Китаю мали..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Ще у 2008 році Демократична Республіка Конго уклала велику угоду з Пекіном.

Державні фірми Китаю мали були будувати лікарні та дороги в обмін на доходи від видобутку міді й кобальту в конголезьких шахтах.

Однак минуло вже тринадцять років, але майже жодну обіцянку Пекін так і не виконав.

У новому звіті глобального антикорупційного органу угоду назвали недобросовісною.

Документ закликає ДР Конго скасувати таємно підписану у 2017 році поправку, яка прискорила виплати китайським інвесторам.

Такий висновок співзвучний із тим, що каже й президент ДР Конго. Відвідуючи гірничодобувний регіон країни, він повідомив місцевим жителям, що переглядає відносини з китайськими інвесторами.

[Фелікс Чісекеді, президент ДР Конго]:
«Упродовж кількох років ми помічали, що люди приїжджали до нашої країни з порожніми руками, вдавали, що вони підприємці, а потім їхали з мільярдами в кишенях. А ми, як і раніше, бідні».

Повний текст цього звіту, який підготували в межах Ініціативи прозорості видобувних галузей, опублікують наприкінці цього місяця.

Він не має юридичної сили, але може підтримати прагнення Конго переглянути угоду з Китаєм і, можливо, змусити Пекін змінити свій підхід.

Демократична Республіка Конго — провідний світовий виробник кобальту. Цей метал сьогодні має величезне стратегічне значення як основний компонент акумуляторів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Звіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузі«Працюємо задарма»: британці втрачають доходи через рекордну інфляціюПродукти у світі подорожчали на рекордні 13 %Ціна на бензин у США досягла історичного максимумуІнфляція в Німеччині — найбільша за 40 роківФорум у Давосі: МВФ не очікує глобальної рецесії, але й не виключає їїНова Зеландія та ЄС погодили договір про вільну торгівлю, але він «нікому не подобається»Жителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьБританська сталь потерпає від зростання цін на електроенергіюСОТ попереджає про спад обсягів світової торгівлі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: