28.07.2021
Телеканал NTD

Звіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузі

Звіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузі

Ще у 2008 році Демократична Республіка Конго уклала велику угоду з Пекіном. Державні фірми Китаю мали..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Ще у 2008 році Демократична Республіка Конго уклала велику угоду з Пекіном.

Державні фірми Китаю мали були будувати лікарні та дороги в обмін на доходи від видобутку міді й кобальту в конголезьких шахтах.

Однак минуло вже тринадцять років, але майже жодну обіцянку Пекін так і не виконав.

У новому звіті глобального антикорупційного органу угоду назвали недобросовісною.

Документ закликає ДР Конго скасувати таємно підписану у 2017 році поправку, яка прискорила виплати китайським інвесторам.

Такий висновок співзвучний із тим, що каже й президент ДР Конго. Відвідуючи гірничодобувний регіон країни, він повідомив місцевим жителям, що переглядає відносини з китайськими інвесторами.

[Фелікс Чісекеді, президент ДР Конго]:
«Упродовж кількох років ми помічали, що люди приїжджали до нашої країни з порожніми руками, вдавали, що вони підприємці, а потім їхали з мільярдами в кишенях. А ми, як і раніше, бідні».

Повний текст цього звіту, який підготували в межах Ініціативи прозорості видобувних галузей, опублікують наприкінці цього місяця.

Він не має юридичної сили, але може підтримати прагнення Конго переглянути угоду з Китаєм і, можливо, змусити Пекін змінити свій підхід.

Демократична Республіка Конго — провідний світовий виробник кобальту. Цей метал сьогодні має величезне стратегічне значення як основний компонент акумуляторів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Звіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузіУ Євросоюзі — рекордно високі ціни на енергоносіїКриза постачання: порожні полиці на «чорну п’ятницю»Голова Європейського центробанку не має побоювань щодо інфляціїПровідний економіст МВФ: «Це унікальне відновлення»Болота допоможуть виготовляти батареїБагатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеціЦіни на газ у ЄС і Великій Британії злетіли до рекордного максимумуФейсбук погодився заплатити за дискримінацію під час наймуЛідери «Великої двадцятки» затвердили глобальний податок на прибуток