28.08.2021
Телеканал NTD

Провідний економіст МВФ: «Це унікальне відновлення»

Провідний економіст МВФ: «Це унікальне відновлення»

Глобальне порушення ланцюгів постачань і зростання цін заважають світовій економіці відновитися після спаду, спричиненого пандемією. Про..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Глобальне порушення ланцюгів постачань і зростання цін заважають світовій економіці відновитися після спаду, спричиненого пандемією. Про це повідомила головний економіст МВФ Гіта Гопінат.

[Гіта Гопінат, головний економіст МВФ]:
«Глобальне відновлення триває, але воно сповільнилося через пандемію. Через дуже заразний дельта-варіант смертність від COVID у світі наближається до п’яти мільйонів осіб, ризики для здоров’я ще більші, що не дає змоги повернутися до нормального стану речей».

Улітку МВФ прогнозував, що глобальне економічне зростання цього року сягне 6 %. Тепер показник трохи понизили.

[Гіта Гопінат, головний економіст МВФ]:
«Спалахи пандемії порушили світові ланцюги постачань і спричинили затримки та інфляцію. Загалом ризики для економіки зросли, а знайти політичні компроміси стало складніше. У порівнянні з нашим липневим прогнозом, прогноз світового зростання на цей рік було трохи знижено — до 5,9 %».

Для 2022 прогноз залишився колишнім — 4,9 %. Водночас, як каже Гопінат, незначні зміни у відсотках на ділі виявилися серйозною кризою для багатьох бідних країн і країн, що розвиваються.

[Гіта Гопінат, головний економіст МВФ]:
«Тоді як ми бачимо відновлення попиту, постачання повною мірою не відновилося. І це спричинило зростання інфляції».

За її словами, це триватиме й наступного року. Однак зробити точніший прогноз неможливо, бо світ ще не стикався з таким процесом відновлення, де одночасно не вистачає робочої сили й спостерігається високий рівень безробіття. А ще є порти, які не встигають розвантажити контейнери. Це, на думку Гопінат, унікальна ситуація.
Коротке посилання на цю сторінку:

Провідний економіст МВФ: «Це унікальне відновлення»Жорсткі затримання учасників протесту проти «антиковідних» заходів у БерлініУ Лівані найбіднішим сім’ям дадуть грошіЯкі мігранти балотуються до парламенту НімеччиниКриза постачання: порожні полиці на «чорну п’ятницю»Уперше з 2017 року: в Єгипті скасували режим надзвичайного стануНа Гаїті після землетрусу люди грабують вантажівки з їжеюУраган «Іда» став одним із найсильніших у ЛуїзіаніБагатий урожай бавовни загрожує харчовій безпеціЧотирьох демократичних активістів арештували в Гонконзі