24.04.2021
Телеканал NTD

Криза постачання: порожні полиці на «чорну п’ятницю»

Криза постачання: порожні полиці на «чорну п'ятницю»

Усі пам'ятають кадри, на яких люди вбігають до магазинів, женучись за великими знижками. Але цього року..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Усі пам’ятають кадри, на яких люди вбігають до магазинів, женучись за великими знижками. Але цього року «чорна п’ятниця» в США може пройти значно спокійніше. Причина в тому, що в країні криза постачання товарів. Вони просто не встигнуть потрапити в супермаркети до кінця листопада.

У портах Лос-Анджелеса та Лонг-Біч стоять величезні черги з контейнеровозів, завантажених різними товарами: від взуття та косметики до іграшок та підгузок. Загалом кораблів понад 60. До пандемії навіть одне судно, яке очікує розвантаження, було рідкісним явищем.

[Джин Серока, директор порту Лос-Анджелеса]:
«Найшвидший шлях з Азії до США й зовнішні порти — через Лос-Анджелес. І сьогодні тут усі намагаються прискоритися. Але проблема в тім, що ми взяли дорогу з десятисмуговим рухом і зменшили її до п’яти смуг. Ми щодня б’ємо рекорди».

Через цей порт проходить половина всього американського імпорту. Затримки відбуваються через пандемію, напружені торгові відносин із Китаєм, брак обладнання та через екстремальну погоду.

Тепер гіганти роздрібних продажів намагаються зафрахтувати власні кораблі. Але дрібні дистриб’ютори не можуть собі такого дозволити.

[Карлі Макджинніс, працівниця компанії з продажу настільних ігор]:
«У нас частина товарів застрягла в порту Лонг-Біч. Наша найновіша гра «Кинь-Кинь-Авокадо» вже тиждень там перебуває. Ще 50 днів пішло, щоб доставити її туди. Наша найпопулярніша гра «Кошенята, які вибухають» лежить у Лонг-Біч уже два тижні».

Як кажуть фахівці, 20–25 % товарів застрягли на контейнеровозах і не встигнуть доїхати до супермаркетів до 26 листопада, коли починається сезон знижок і розпродажів. А саме тоді багато роздрібних продавців отримують третину свого річного виторгу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Криза постачання: порожні полиці на «чорну п’ятницю»Болота допоможуть виготовляти батареїЗвіт: Китай не виконує умов масштабної угоди з ДР Конго у видобувній галузіЛідери «Великої двадцятки» затвердили глобальний податок на прибутокЧому британські універмаги перетворюються на розважальні центриБританці панічно скуповують бензинПровідний економіст МВФ: «Це унікальне відновлення»Фейсбук погодився заплатити за дискримінацію під час наймуЦіни на газ у ЄС і Великій Британії злетіли до рекордного максимумуУ Лівані найбіднішим сім’ям дадуть гроші