Провівши більш як 2,5 роки в китайській в’язниці, ці двоє канадців повернулися додому. В аеропорту Калгарі їх зустрів прем’єр-міністр Джастін Трюдо.
Майкл Спейвор і Майкл Ковриг стали жертвами так званої дипломатії заручників, до якої вдається компартія Китаю. Вона використовує іноземних громадян, щоб тиснути на різні уряди.
У випадку з Канадою припускають, що Китай намагався змусити її звільнити Мен Ваньчжоу — фінансового директора китайського технологічного гіганта Huawei. Вона була під домашнім арештом у Канаді, бо влада США домагалася її екстрадиції. Вашингтон звинувачував її в промисловому шпигунстві.
І, схоже, тиск Пекіна на Захід спрацював. Мен Ваньчжоу пішла на угоду з прокуратурою США, і та припинила справу про екстрадицію. А суд Канади звільнив її з-під домашнього арешту, після чого Мен Ваньчжоу змогла полетіти до КНР.
У серпні суд Китаю засудив Майкла Спейвора до 11 років в’язниці. Його звинуватили у викраденні державних таємниць КНР.
Саму ж Мен Ваньчжоу затримали 1 грудня 2018 року в аеропорту Ванкувера за запитом США. Її звинувачують у шахрайстві й порушенні санкцій Вашингтона щодо Ірану. Як уважають, Huawei продавала обладнання іранській владі, а Мен Ваньчжоу повідомляла неправдиву інформацію банку HSBC щодо співпраці її компанії з Тегераном.
Коротке посилання на цю сторінку: