24.05.2021
Телеканал NTD

Дев’ятьох активістів Гонконгу засудили до місяців в’язниці

Дев'ятьох активістів Гонконгу засудили до місяців в'язниці

Люди вигукують гасла біля будівлі суду в Гонконзі. Там виносять вирок дев'ятьом продемократичним активістам. Їх звинуватили..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Люди вигукують гасла біля будівлі суду в Гонконзі. Там виносять вирок дев’ятьом продемократичним активістам. Їх звинуватили в організації нібито незаконного вечора пам’яті. Дали від шести до десяти місяців в’язниці.

На лаві підсудних опинилося 12 активістів. Трьом виконання вироку відстрочили.

[протестувальниця]:
«Зараз новою нормою стає те, що продемократичних активістів і далі заарештовують, садять у тюрми, висувають їм нові звинувачення, намагаються покарати за колишні дії. Влада утискає основні права людини».

Упродовж багатьох років 4 червня в місті традиційно проходили заходи на згадку про загиблих студентів на площі Тяньаньмень у Пекіні 1989 року. Але останні два рази місцева влада забороняла проводити масові заходи, посилаючись на пандемію.

Попри це й у 2020, і цього року тисячі людей вийшли запалити свічки.

Заборону видали після масових продемократичних протестів у Гонконзі у 2019-му. Багато активістів сказали, що так Пекін намагається заглушити голоси незгодних.

Керівна в Китаї компартія ще запровадила в регіоні закон про нацбезпеку. Він дає змогу арештовувати фактично будь-кого, звинувативши, приміром, у тероризмі, і засуджувати до тривалих термінів, аж до довічного ув’язнення.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дев’ятьох активістів Гонконгу засудили до місяців в’язниціОлімпійський прапор прилетів до Парижа«Нічого не залишилося»: пожежа в Орегоні знищила десятки будинківЕкономіка Китаю — під тиском через різкий спад у промисловості й роздрібних продажахНа Гаїті оголосили триденну жалобу за жертвами землетрусуГорять найбільші у світі болотні угіддяЗемлетрус на Криті: загинув чоловікУраган «Іда» став одним із найсильніших у Луїзіані«Талібан» оголосив про захоплення Панджшеру – останнього оплоту його супротивниківЯкі мігранти балотуються до парламенту Німеччини