Кошлатий десант висадився в дитячій лікарні в Сантьяго. Тут його нетерпляче чекають і лікарі, і маленькі пацієнти. Собаки-терапевти показують трюки, які викликають захоплення.
[Ніколь Фауст, кінолог]:
«Коли заходиш (до лікарні) із собаками, усі радіють, вирази облич змінюються. Спілкування із собаками — це емоційна підтримка для працівників».
Собаки охоче дозволяють себе гладити й тріпати за вуха. А в палатах для дітей влаштовують цілі вистави.
[Родріго Альварес, тато маленького пацієнта]:
«Ця терапія ідеальна для дітей. Тим, хто тяжко хворий, легше переживати те, що вони змушені лежати в лікарні. Тварини допомагають дітям».
Останні кілька місяців медики тут напружено працюють. У них багато пацієнтів із коронавірусом та іншими серйозними недугами. До того ж деякі лікарі самі перехворіли на COVID. Усе це тисне на психіку, але собаки допомагають повернути душевну рівновагу.
[Тереса Ніло, медпрацівниця]:
«Коли приводять собак, у нас на душі спокійніше. У лікарні стає затишніше».
Собаки-терапевти допомагають вийти з депресивного стану. Під час спілкування з ними зменшується біль і минає занепокоєння.
Такій роботі тварин навчають фахівці. Терапевтами можуть стати й породисті, і безпородні собаки. Однак декоративні тварини підходять менше, бо в таких вихованців слабка психіка, і їм потрібно більше часу на відновлення після інтенсивного спілкування з людьми.
Коротке посилання на цю сторінку: