03.12.2021
Телеканал NTD

У гирлі Темзи підрахували тюленів

У гирлі Темзи підрахували тюленів

Ці тюлені — індикатори здоров'я Темзи. Зараз вони гріються на березі, перечікуючи линяння. Це найвдаліший час,..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Ці тюлені — індикатори здоров’я Темзи. Зараз вони гріються на березі, перечікуючи линяння. Це найвдаліший час, щоб їх порахувати.

[Теа Кокс, дослідниця]:
«Ми приїхали подивитися на цих дуже харизматичних тварин, які водяться в гирлі Темзи. Тут два види тюленів: сірі та звичайні».

Дослідники із Зоологічного товариства Лондона сфотографували всіх тюленів із води, повітря та суші. Потім ластоногих перерахували. Вийшло 2860 сірих і майже 800 звичайних. Два роки тому їх було на кілька сотень більше.

Однак зоологи кажуть, що загалом популяція процвітає. За тюленями тут спостерігають уже два десятки років.

[Теа Кокс, дослідниця]:
«Ці хижаки дають нам уявлення про здоров’я гирла річки. Вони харчуються рибою, яка їсть безхребетних. Спостереження за тюленями допомагають дізнатися про стан Темзи. Тому важливо знати, що відбувається із цими тваринами».

У середині минулого століття Темзу визнали біологічно мертвою. На деяких ділянках річки у воді взагалі не було кисню, а значить, не було й життя.

Тепер стан Темзи значно ліпший. Це важливо для всієї дикої природи країни. Темза — друга за величиною ріка Великої Британії. У її гирлі багато морських тварин виводять потомство, бо суворі води Північного моря для цього не підходять.

Дослідники також планують ліпше вивчити вугрів європейських, а ще солею європейську, яку ще називають дуврською камбалою. Популяції обох видів останнім часом зменшуються.
Коротке посилання на цю сторінку:

У гирлі Темзи підрахували тюленівПанди-близнюки народилися в мадридському зоопаркуБоснієць поставив будинок, який обертається, щоб догодити дружиніІндієць побудував для дружини копію Тадж-Махалу9-річний хлопчик створив застосунок, щоб допомогти брату-аутисту спілкуватисяПлавець без кінцівок підкорив озеро ТітікакаПідводної йоги навчають у Сент-Люсії на Карибському моріНа велосипеді крізь греблю: у Бельгії зробили унікальну велодоріжкуВулиці Лондона засяяли одночасноПотягати за хвіст: як болівійський гід дружить із диким крокодилом