24.05.2021
Телеканал NTD

Моржиха запливла туди, де її не чекали

Моржиха запливла туди, де її не чекали

Жителі острова Вангероге, що на півночі Німеччини, приймають незвичайного гостя. Сюди, заблукавши, припливла самиця моржа. Зазвичай..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Жителі острова Вангероге, що на півночі Німеччини, приймають незвичайного гостя.

Сюди, заблукавши, припливла самиця моржа. Зазвичай ці тварини трапляються набагато північніше на Шпіцбергені, біля Норвегії та східної Гренландії.

Попереднього разу моржа в цьому районі бачили в 1998 році.

Місцеві жителі радіють можливості побачити одного з найбільших морських ссавців Європи зблизька.

[місцевий житель]:
«Буквально вчора ввечері ми жартували, що на Вангероге запливе морж, бо вони десь неподалік. А сьогодні вранці побачили її в грязі».

Незрозуміло, чому самиця запливла так далеко від дому. Експерти кажуть, що причиною може бути танення льоду в арктичному регіоні.

[Флоріан Каріус, адміністратор морського парку]:
«До найближчого їхнього природного місця проживання дуже далеко. Це єдина тварина, яка здійснила таку довгу подорож на південь. Найімовірніше, це її ж бачили на західному узбережжі Данії в лютому. Тоді нас накрила хвиля холоду, у тому районі були морози. Можливо, саме тому морж наважився просунутися так далеко на південь».

Місцевих жителів закликають не підходити до моржа.

[Флоріан Каріус, адміністратор морського парку]:
«Людям ліпше триматися від тварини на достатній відстані. Тут, у національному парку, діють правила, згідно з якими тварин не можна турбувати».

Захисники природи кажуть, що моржиха здорова і зможе знайти достатньо їжі в мулистих мілинах.

У Німеччині моржів занесено до списку видів, що зникають, і перебувають під особливою охороною.
Коротке посилання на цю сторінку:

Моржиха запливла туди, де її не чекалиБенгальські тигренята стали зірками зоопарку в МексиціНа велосипеді крізь греблю: у Бельгії зробили унікальну велодоріжкуІспанець перетворює пластикові відходи на модні меблі1000 звірів за рік урятувала австралійська організаціяЛеопард і кіт подружилися, упавши в колодязь в ІндіїКошлатий десант: собаки-терапевти допомагають лікарям і пацієнтам у ЧиліУ гирлі Темзи підрахували тюленівЗарядка для пінгвінів: як розважають тварин у тайському зоопарку