28.06.2021
Телеканал NTD

Лелека вчиться ходити на протезі в Чехії

Лелека вчиться ходити на протезі в Чехії

Цьому молодому лелеці дуже пощастило — він має протез, надрукований на 3D-принтері. Тепер птах вчиться ходити...

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Цьому молодому лелеці дуже пощастило — він має протез, надрукований на 3D-принтері. Тепер птах вчиться ходити. Лапу втратив, коли впав у димохід.

[Зденек Соукуп, голова притулку для тварин]:
«Ми привезли його сюди в притулок для тварин, щоб вилікувати травму, яку лелека дістав, вилітаючи з труби. Разом із ветеринаром ми вирішили зробити йому 3D-протез, щоб він нормально розвивався».

Протез розробляє місцевий старшокласник. Спроєктувати штучну ногу для дикого птаха, з якою б йому було зручно, зовсім непросто. Це вже друга версія протеза, але не остання.

[Матіаш Міхл, розробник протеза]:
«Зараз протез, на жаль, на нозі крутиться. Спробую стабілізувати його за допомогою суглоба. Також працюю над силіконовим носком, який дав би змогу не використовувати суглоб, і протез тримався б значно краще».

Поки про лелеку піклуються в притулку для тварин і птахів на заході Чехії. Пізніше йому підшукають зручніший дім, де він зможе вільно літати й полювати. В ідеалі це зоологічний сад.
Коротке посилання на цю сторінку:

Лелека вчиться ходити на протезі в ЧехіїВаги й рулетки: у Лондонському зоопарку вимірюють і зважують його мешканців50 відтінків рудого: у Нідерландах зібралися сотні власників вогненних шевелюрЗабіг галапагоських черепах влаштували в Лондонському зоопаркуУ гирлі Темзи підрахували тюленівСлону, тигру та горилі зробили подарунки на Геловін81-річний альпініст хоче підкорити майже 300 вершинНе піддається старості: 81-річний японець став скейтбордистомПідводної йоги навчають у Сент-Люсії на Карибському моріПотягати за хвіст: як болівійський гід дружить із диким крокодилом