24.05.2021
Телеканал NTD

Чи дозволять афганським дівчаткам повернутися до школи?

Чи дозволять афганським дівчаткам повернутися до школи?

Першокласники Афганістану повернулися за парти. Серед них і хлопчики, і дівчатка. Однак майбутнє других класів і..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Першокласники Афганістану повернулися за парти. Серед них і хлопчики, і дівчатка. Однак майбутнє других класів і тих, що вище, поки незрозуміле.

Відколи владу в Афганістані захопив рух «Талібан», навчання в школах призупинили.

Учителька однієї з приватних шкіл Кабула сподівається, що дівчатам усе ж дозволять повернутися за парти. Каже, що до неї щодня приходять батьки зі своїми дочками.

[Сумая, учителька приватної школи]:
«Здебільшого сім’ї просять і вимагають від нас зробити так, щоб класи були й вище за шостий, і щоб їхні дочки могли повернутися до занять, і в майбутньому могли самі вирішувати, ким хочуть бути. Але поки нам не дозволяють займатися».

Таліби обіцяють не повертатися до політики, яка діяла в Афганістані з 1996 по 2001 рік. Тоді вони правили за суворими законами шаріату, які забороняли дівчатам вчитися, а жінкам — виходити з дому без супроводу чоловіків.

Тепер «Талібан» каже, що дозволить жіночу освіту. Але дівчатам і хлопцям доведеться відвідувати заняття в спеціалізованих навчальних закладах. Разом вони вчитися не зможуть.

Такий принцип, як очікують, діятиме й щодо робочих місць. Наприклад, планують створювати окремі жіночі лікарні, у яких зможуть працювати жінки.

Чиновники вже оголосили, що незабаром мають відновити роботу другі шкільні класи для хлопчиків. Щодо дівчаток, то жодної інформації поки немає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чи дозволять афганським дівчаткам повернутися до школи?Справжній чай ройбуш тепер можуть робити лише в ПАР350 шрамів: ліванець знов і знов згадує вибух у БейрутіВхід до Венеції хочуть зробити платнимЄС готується до напливу афганських біженців і нелегальних мігрантівСуд Франції: вхід до ресторанів — тільки вакцинованимУ Швеції скасували майже всі карантинні обмеженняДослідження: Pfizer і AstraZeneca ефективні проти дельта-штамуТуризм Таїланду занепадає без іноземцівНа півночі Канади водопровідна вода тхне нафтою