28.08.2021
Телеканал NTD

Тисячі гаїтян зібралися під мостом між США й Мексикою

Тисячі гаїтян зібралися під мостом між США й Мексикою

Близько 14 тисяч людей зібралося під мостом, який сполучає американський штат Техас і мексиканське місто Сьюдад-Акунья...

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Близько 14 тисяч людей зібралося під мостом, який сполучає американський штат Техас і мексиканське місто Сьюдад-Акунья. Здебільшого це нелегальні мігранти з Гаїті. На їхній батьківщині недавно стався сильний землетрус.

Люди мігрують у пошуках роботи й ліпшого життя. Тут вони мешкають у наметах, куренях або просто неба. Багато хто з дітьми. З американського боку людей уже почали переміщати до міграційних центрів. Їх сотнями депортують назад до Гаїті.

У неділю додому повернулося близько 300 гаїтян. Для цього виділили три літаки. Деякі депортовані розповіли, що їм не повідомили, куди їх везуть.

[Стефані, депортована мігрантка]:
«Я поїхала з Гаїті шукаючи ліпшого життя, бо тут молодь, навіть якщо здобуде освіту, не може знайти роботу. Ми ходимо вулицями без копійки в кишені. Тому багато молодих людей долучається до злочинних угруповань».

[Мондесір, депортований мігрант]:
«Я витратив близько 15 тисяч доларів на подорож із Бразилії, проїхав через Мексику до Техасу. Я міг би інвестувати ці гроші тут, міг би почати бізнес».

Під мостом на кордоні зібралися також мігранти з інших країн. Багато з Центральної Америки, Бразилії та Чилі.

А ось так нелегали переходять із мексиканського боку до Техасу. Знайшли невелику ділянку на річці Ріо-Гранде й протягнули мотузку.

[Ролін, мігрант із Гаїті]:
«Боюся, що мене депортують. У нас у Гаїті вбили президента. Там небезпечно, немає роботи, багато злочинців. Маємо чимало труднощів. Я хочу знайти роботу тут, щоб допомагати родині: братам, сестрам — розумієте?»

Частина людей повертається на мексиканський бік по продукти. Однак назад впускають не всіх.
Коротке посилання на цю сторінку:

Тисячі гаїтян зібралися під мостом між США й МексикоюВ Іспанії вручили премію «Найпотворніший помідор»У Мексиці шукають застосування водоростям, які захопили Карибське мореЗемлетрус на Криті: загинув чоловікУ Німеччині виявили небезпечних азійських комарівРівень найбільшого водосховища США опустився до критичної позначки«Талібан» захопив АфганістанВетеринари вийшли шукати обгорілих тварин після пожежі в ІспаніїНародився під час вибуху в Бейруті: хлопчик Джордж святкує перший день народження