24.06.2021
Телеканал NTD

Понад $ 1 млрд виділять Афганістану західні країни

Понад $ 1 млрд виділять Афганістану західні країни

Західні держави обіцяють виділити на гуманітарну допомогу Афганістану понад мільярд доларів США. Відколи владу в країні..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Західні держави обіцяють виділити на гуманітарну допомогу Афганістану понад мільярд доларів США. Відколи владу в країні захопив рух «Талібан», там посилюється криза.

[Антоніу Гутерриш, Генеральний секретар ООН]:
«Гумдопомога нічим не зарадить, якщо економіка Афганістану обвалиться. І ми знаємо, що цей ризик величезний і що дуже не вистачає готівки. Якщо банки не запрацюють, ми навіть не зможемо платити нашому персоналові».

Як показують дослідження ООН, ще до приходу талібів, половина населення країни залежала від гуманітарної допомоги. Це коло 18 мільйонів осіб. Тепер ця кількість стрімко зростає. І все це на тлі посухи й нестачі основних продуктів.

До повторного приходу «Талібану» країна 20 років отримувала мільярди доларів міжнародної допомоги. Тепер потоки коштів перекрили. Біля банкоматів у Кабулі та інших містах шикуються величезні черги з тих, хто хоче зняти гроші. Також із липня ніхто з працівників державного сектору, зокрема клерки й поліціянти, не отримував зарплат.

Деякі учасники донорської конференції сказали, що світ мусить допомагати простим афганцям, незалежно від того, хто у владі. Але поки фінанси залишаються головним важелем тиску Заходу на талібів.

Також одна з головних вимог світової спільноти — не порушувати права жінок. Захопивши владу, таліби пообіцяли, що цього разу жінкам дозволять навчатися й працювати. Однак тепер угруповання починає докладніше описувати нові правила, і вони дуже відрізняються від того, що було останні 20 років.

Як каже «Талібан», жінкам, як і раніше, не можна буде працювати або вчитися разом із чоловіками. Для них обіцяють побудувати окремі університети, лікарні та інші установи. А ось в уряді та ЗМІ їх не буде. Їх уже почали звільняти з банків.

Під час попереднього правління талібів в Афганістані жінкам узагалі не можна було працювати. А виходити з дому дозволяли лише в супроводі чоловіків. За 20 років правління нового уряду понад 20 % жінок почало працювати.
Коротке посилання на цю сторінку: