09.03.2022
Телеканал NTD

Як жили вікінги, показали на фестивалі в Англії

Як жили вікінги, показали на фестивалі в Англії

У повному бойовому спорядженні вікінги кидаються нищити противників. Це реконструкція бою 902 року, коли англосакси боролися..

Дата завантаження: 2022-08-09

video

У повному бойовому спорядженні вікінги кидаються нищити противників. Це реконструкція бою 902 року, коли англосакси боролися проти вікінгів.

Деякі учасники вдають загиблих. Але постраждалих у цьому бою немає. Хоч і всі користуються мечами, списами й сокирами, проте леза негострі.

[Пол Мерфі, учасник битви]:
«Мою сокиру можна нагострити й рубати нею дрова. Вона важить стільки ж, зроблена зі сталі. Але лезо — завтовшки 3 міліметри. Якщо когось ударити, то рани не буде, однак людина надовго потрапить до лікарні. Якщо неправильно користуватися, то цим можна когось і вбити».

Але це не просто бій. Це фестиваль вікінгів, на якому можна ближче ознайомитися з культурою людей, які жили понад тисячу років тому.

Джон Девідсон демонструє свою майстерність у поводженні з жаром і молотом. Його переносна кузня здатна нагрівати метал до температури більш ніж 2000 градусів.

[Джон Девідсон, учасник фестивалю]:
«Багато хто не знає, якої майстерності досягли вікінги в ремеслах, наприклад у виробництві прикрас, перснів та інших речей».

Поки на відкритому вогні смажать м’ясо, жінки ріжуть овочі. І все це під мелодійні пісні вікінгів.

Фестиваль проходить біля Флег-Фена. Це археологічна пам’ятка бронзової доби. Тут знайшли списи, мечі, прикраси, човни й навіть найдавніше в Англії колесо. Деякі археологи вважають, що це було важливе релігійне місце. Багато цінних речей тут кидали у воду як жертву божествам.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як жили вікінги, показали на фестивалі в АнгліїДинастія мірошників 250 років підтримує роботу водяного млинаКросівки Майкла Джордана виставлять на аукціон у Нью-ЙоркуУ Мадриді фестиваль фламенко проходить просто небаРідкісний малюнок Мікеланджело продали на аукціоні за 23 млн євроУ Данії збудували копію човна вікінгів, що плавав у XI століттіВ Угорщині з’явилася радіостанція, яка розповідає про життя циганСобор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 роціЗнамениті полотна Тіціана можна оглянути на виставці в РиміЗолоту карету готують до платинового ювілею Єлизавети ІІ

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: