24.07.2021
Телеканал NTD

Цвітуть лише шість днів: у Ріо милуються квітками табебуй

Цвітуть лише шість днів: у Ріо милуються квітками табебуй

Зробити фото дерева тут — громадянський обов'язок. Але не будь-якого, а лише табебуї. У Бразилії його..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Зробити фото дерева тут — громадянський обов’язок. Але не будь-якого, а лише табебуї.

У Бразилії його називають іпе. Цвіте воно не більш як шість днів у найхолоднішу пору року.

Щоб красиві квіти побачило якнайбільше людей, десятки груп волонтерів почали кампанію в соціальних мережах.

А жителі одного з районів Ріо-де-Жанейро пішли далі — вони висаджують табебуї, бо нещодавно тисячі цих дерев вирубали через будівництво.

[Вероніка Бек, волонтерка]:
«Я захисниця природи й завжди приєднуюся до висадження. Я також вимагаю від влади міста посадити більше дерев. На жаль, жителі міста не достатньо добре доглядають за молодими деревами».

Активісти висаджують ці дерева в найспекотніших районах міста, особливо на півночі. Вони також діляться фотографіями в соцмережах.

[Аннелізе Бельтрау, працівниця управління парками Ріо-де-Жанейро]:
«Коли ми опублікували це в соціальних мережах, це був успіх: нашим підписникам це сподобалося, і вони поділилися ними й почали надсилати нам більше місць. Тепер на нашій міській мапі є сто точок із деревами іпе».

Існує як мінімум 14 видів іпе. Багато з них можна побачити тут, у Ботанічному саду Ріо, який також є дослідницьким інститутом, що зберігає різновиди рослин, які під загрозою.

Хоча дерева іпе недавно виключили зі списку видів, що зникають, їх, як і раніше, багато вирубують у лісах Амазонки.

У деяких частинах Ріо вже починає цвісти сорт іпе з жовтими квітками. Пік цвітіння припаде на середину вересня. А наприкінці року зацвітуть рідкісніші сорти, наприклад білі табебуї.
Коротке посилання на цю сторінку:

Цвітуть лише шість днів: у Ріо милуються квітками табебуйЖодного схожого вбрання: у Києві відкрилася виставка українського традиційного одягуПідводні печери в Іраку приваблюють туристівРетроавтомобілі проїхалися вулицями ПарижаРідкісні експонати декоративного мистецтва показали в Києві100 років на дні: музей затонулих військових кораблів відкрився в ТуреччиніТенісні корти з підігрівом подовжили сезон ігор в АвстраліїВ Індії знову пустили «іграшкові» поїзди вузькоколійною залізницеюКолишній індійський інженер уже 30 років робить яскравих ляльокРобот-гід водить туристів по грецькій печері