23.11.2021
Телеканал NTD

Як жіноча команда з робототехніки втекла від «Талібану»

Як жіноча команда з робототехніки втекла від «Талібану»

Ці дівчата — учасниці жіночої афганської команди з робототехніки. І нещодавно вони втекли зі своєї країни,..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Ці дівчата — учасниці жіночої афганської команди з робототехніки. І нещодавно вони втекли зі своєї країни, бо владу захопило угруповання «Талібан».

Зараз частина з них перебуває в Досі — столиці Катару. Ще п’ять дівчат полетіли до Мексики. Їх евакуювали з Міжнародного аеропорту в Кабулі. Кажуть, кілька днів не могли покинути країну, бо в повітряній гавані було занадто багато людей і там панував хаос.

[Айда Хайдарпура, учасниця команди з робототехніки]:
«Коли ми сіли в літак, нам було дуже сумно, бо ми залишили в Афганістані все. У нас були мрії. Ми залишили наші сім’ї, ми залишили наших друзів, ми залишили всіх наших родичів і навіть не попрощалися з ними».

20 років тому, коли в Афганістані правив «Талібан», дівчаткам не можна було вчитися. Потім, коли угруповання скинули, був період, коли жінки й дівчата почали діставати більше прав.

Так, ця команда з міста Герат у 2017 році отримала спеціальну нагороду на Міжнародному змаганні з робототехніки у Вашингтоні.

[Сумая Фарукі, учасниця команди з робототехніки]:
«Мої батьки розповідали, що 20 років тому дівчаткам не можна було ходити до школи, вони мусили залишатися вдома й виконувати роботу по дому. Сподіваюся, що цього разу все буде не так, що вони зможуть навчатися й матимуть свободу, яку їм гарантує іслам».

У березні цього року команда почала розробляти недорогий апарат штучної вентиляції легенів. Дівчата сподіваються, що колись зможуть повернутися додому й знову працюватимуть над своїм проєктом.

[Айда Хайдарпура, учасниця команди з робототехніки]:
«Я дуже сумую за своєю сім’єю і друзями. Ми провели багато хороших днів разом. Маю багато теплих спогадів. Я сумую за ними і сподіваюся, що колись повернуся до Афганістану й побачу їх знову».

«Талібан» захопив Афганістан 15 серпня, коли Сполучені Штати Америки та їхні союзники вивели з країни війська. США та інші країни поспішають завершити евакуацію всіх іноземців та афганців до 31 серпня. Це кінцевий термін, погоджений із талібами.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як жіноча команда з робототехніки втекла від «Талібану»Шанувальники корейських попзірок допомагають вижити моторикшам у ТаїландіШвейцарія сподівається на європейських туристів через відсутність азійськихТуреччина будує стіну на кордоні з ІраномЧерез посуху в Бразилії висихають водосховищаУнікальне вечірнє вбрання демонструють у Тель-АвівіІноземні туристи повертаються до МарракешаДля австралійки без ніг переробили трициклУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуІндійський вчитель проводить уроки на дорозі