23.11.2021
Телеканал NTD

Імовірність виникнення повені у Європі тепер на 20 % вища

Імовірність виникнення повені у Європі тепер на 20 % вища

Руйнівні та смертоносні повені в Західній Європі цього літа. Таке складно забути. І, схоже, таке природне..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Руйнівні та смертоносні повені в Західній Європі цього літа. Таке складно забути. І, схоже, таке природне лихо в регіоні скоро стане нормою. Як з’ясували науковці, через зміни клімату ймовірність їх виникнення тепер зросла на 20 %.

[Фредеріке Отто, кліматолог]:
«Те, що раніше ставалося раз на 100 років і що можна було використовувати як модель, щоб підготуватися, змінилося. Найголовніший урок, який ми дістали, це те, що екстремальна погода стала смертоносною, і до цього слід поставитися серйозно».

Цьогорічні липневі дощі спричинили повені, які зносили будинки й стовпи. Загинуло понад 200 осіб, здебільшого в Німеччині. Десятки жертв були й у Бельгії, а в Нідерландах тисячі людей були змушені тікати з дому.

Аналіз проводило коло 40 вчених з ініціативної групи World Weather Attribution. Вони досліджували ситуацію в Німеччині, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі, Швейцарії та Франції. Використовували місцеві метеорологічні записи й комп’ютерне моделювання.

Як з’ясувалося, літні зливи стали ряснішими, бо тепле повітря містить більше вологи. У деяких регіонах імовірність їх виникнення зросла в десять разів.

[Ральф Тумі, кліматолог]:
«Те, що люди гинуть в одній із найбагатших країн світу, воістину шокує. І гадаю, це свідчить про те, що насправді ніде не безпечно».

Зміна клімату цього літа проявилося і в інших регіонах. Так, у США посилилася посуха, у Канаді була смертоносна спека, а Сибір охопили небувалі пожежі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Імовірність виникнення повені у Європі тепер на 20 % вищаПральну машину для бідних винайшли у Великій БританіїРобопси почали служити в поліції ГаваївЄменські діти замість школи йдуть забивати курей і різати прутиУ Німеччині виявили небезпечних азійських комарівУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 року59 мутацій: новий африканський штам коронавірусу непокоїть ученихСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тваринІталія скасувала обов’язкове носіння масок на вулицяхЦвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продаж