23.10.2021
Телеканал NTD

Давньоримський фастфуд: яку їжу продавали на вулицях Помпеїв

Давньоримський фастфуд: яку їжу продавали на вулицях Помпеїв

Це давньоримський фастфуд. У таких крамницях перехожим продавали гарячу їжу та напої. Нещодавно так званий термополій..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Це давньоримський фастфуд. У таких крамницях перехожим продавали гарячу їжу та напої. Нещодавно так званий термополій став новою пам’яткою давнього міста Помпеї в Італії.

Називається він «Аселліна». Зберігся майже повністю, з усією обстановкою.

У таких барах обідали переважно представники нижчого й середнього класів.

Загалом у Помпеях знайшли майже 80 термополіїв. Але цей унікальний, бо тут збереглися прикраси й малюнки. Найімовірніше на них зображено те, що готували в цьому закладі.

[Габріель Цухтрігель, директор Археологічного парку «Помпеї»]:
«Ми бачимо горщики й амфори там, де вони стояли в той час. Тобто можна уявити, як вони, а також зображення були частиною повсякденного життя, а не окремими творами мистецтва».

Звідси гостей ведуть до Будинку саду й Будинку Оріона. Ці два місця поки реставрують. Тут можна на власні очі побачити роботу археологів, які повертають до життя те, що загинуло коло 2000 років тому.

[Габріель Цухтрігель, директор Археологічного парку «Помпеї»]:
«Ми хочемо показувати не тільки остаточний результат розкопок, знайдені горщики й пам’ятки. Ми хочемо показати процес розкопок, реставрації, яке все на вигляд за лаштунками».

Помпеї загинули в 79 році нашої ери. Вулкан Везувій викинув гігантську хмару каміння, попелу й диму заввишки до 33 кілометрів. Теплова енергія від виверження набагато перевершувала ту, що утворилася під час вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Давньоримський фастфуд: яку їжу продавали на вулицях ПомпеївСлеклайнер прогулявся над Парижем на висоті 70 метрівМузична терапія: болівійський оркестр виступає на балконахМагію «Disney» розкривають на виставці в МіланіПремію «Еммі» здобув серіал «Корона» й не тільки вінЖивопис на траві: гігантська картина на горі у ШвейцаріїРобот-гід водить туристів по грецькій печеріMet Gala: у чому красувалися зірки на червоній доріжціРеквізит із фільмів зі Сталлоне продадуть на аукціоніОбід на 3000 осіб: берлінці попрощалися з аеропортом «Тегель»