28.08.2021
Телеканал NTD

Мадрид очима художника: майстерня Антоніо Лопеса просто неба

Мадрид очима художника: майстерня Антоніо Лопеса просто неба

Це Антоніо Лопес — один із найвідоміших сучасних художників Іспанії. 85-річний маестро у чудовій формі і..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Це Антоніо Лопес — один із найвідоміших сучасних художників Іспанії. 85-річний маестро у чудовій формі і взявся за амбітний проєкт. З липня площа Пуерта-дель-Соль у центрі Мадрида перетворилася на його майстерню.

Антоніо незворушно змішує фарби. Щодня в його розпорядженні — усього 2,5 години. Строго із 18:30 до 21. Його мета — зафіксувати культову площу у променях заходу сонця.

[Антоніо Лопес, художник]:
«Я виходжу на пішохідну площу в центрі Мадрида. У цьому місті мільйони людей. Це нормально. Не збираюся на це скаржитися. Якщо вам важко малювати в натовпі, не виходьте у нього. Виберіть інше місце. Я роблю це за власним бажанням».

Роботи Лопеса називають «пронизливим реалізмом». Він випускник Королівської академії витончених мистецтв Сан-Фернандо, змолоду був натхнений Веласкесом і мистецтвом епохи Відродження.

Антоніо «штурмує» Пуерта-дель-Соль із третьої спроби. Уперше намагався зобразити її 20 років тому, потім — десять. Тоді спочатку взяв занадто маленький масштаб, а потім площу почали ремонтувати.

[Антоніо Лопес, художник]:
«Тому в мене є ще дві або три незакінчених картини Пуерта-дель-Соль. Сподіваюся, цього разу все вдасться. Зроблю все так, як задумав».

Антоніо Лопес — національна гордість країни. Серед його робіт — портрет іспанської королівської родини. Багато перехожих упізнають художника.

[житель Мадрида]:
«Це унікальна мить. Усі ми, присутні тут — свідки неповторної миті. Антоніо Лопес — жива легенда іспанського мистецтва, у моєму житті він відіграв ключову роль. Я зачарований його мистецтвом із дитинства, тому вирішив сам зайнятися мистецтвом».

[жителька Мадрида]:
«Він завжди мені подобався. Давно стежу за його роботами на виставках. Вони настільки реалістичні, прекрасні, мені дуже подобається».

[житель Мадрида]:
«Антоніо — маестро реалістичного живопису. Для мене це історична мить. Я захоплююся його картинами, мріяв побачити, як він пише Гран-Віа, для мене це справжня подія».

Пуерта-дель-Соль — площа у вигляді півмісяця, оточена будівлями XVIII століття. Найстаріша зі збережених тут — Будинок пошти. Бій годинника його вежі щорічно сповіщає іспанців про початок Нового року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Мадрид очима художника: майстерня Антоніо Лопеса просто небаЦиган пророкує долі, але не бачить майбутнього свого ремеслаЄдиноріг і портрет Ентоні Гопкінса: торти на виставці в ЛондоніМайкл Корс показав свою колекцію наживо вперше з початку пандеміїЦеремонію зміни варти біля Букінгемського палацу провели вперше з початку пандеміїНезвичайний рекорд: 30 прапорів України підняли на повітряних куляхЗолоту пектораль знову показали на виставці в КиєвіТенісні корти з підігрівом подовжили сезон ігор в АвстраліїПлощу Мікеланджело у Флоренції оновлюють, а Давида — миютьНа Дунаї відбувся заплив на незвичайних човнах