23.11.2021
Телеканал NTD

У Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелей

У Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелей

Дорога в майбутнє. У Нідерландах з'явилася найдовша у світі велодоріжка із сонячних панелей. Її довжина 330..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Дорога в майбутнє. У Нідерландах з’явилася найдовша у світі велодоріжка із сонячних панелей. Її довжина 330 метрів. Розташована в містечку Мартенсдейк провінції Утрехт.

Тепер велопоїздки можна поєднувати з виробленням екологічно чистої енергії. Першими велодоріжкою проїхалися учні місцевої школи.

[Махіл ван Леувен, велосипедист]:
«Це корисніше для довкілля. Краще сонячні панелі на велосипедній доріжці, ніж вітряки. Вітряки інші. Птахи врізаються в них і гинуть».

Дорога складається з кількох шарів. Спочатку бетон. Потім сонячні панелі. А зверху — тонке прозоре захисне покриття. Воно пропускає сонячне світло.

Творці екотраси кажуть, що такі панелі майже такі ж ефективні, як ті, що встановлюють на дахах будівель.

[Аріан де Бондт, директор компанії-виробника]:
«Приблизно 75 % того, що отримуємо з даху, тож це досить багато. Це пласка поверхня, є скляні конструкції. Та, однак, можемо виробляти 75 % сонячної енергії, якщо порівняти з дахом».

Такі велодоріжки вже є в Нідерландах. Їх розробники хочуть показати, що для вироблення чистої енергії не треба додаткового місця.

[Арне Схадделе, місцевий політик]:
«У нас густонаселена провінція, де мало місця. Тому нам важливо максимально використовувати наявний простір. Тож, якщо є можливість для вироблення енергії використовувати дорогу, це буде подвійною перевагою».

Цей проєкт втілюють у життя в межах більшої кліматичної ініціативи ЄС. До 2030 року Євросоюз планує знизити викиди СО2 на 55 % у порівнянні з показниками 1990-го.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелейНовий застосунок розшифровує почуття котівНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряЗацифровувати комах почали в лондонському музеїПівнічна жаба через 30 років повернулася до НорфолкуАмериканські науковці навчилися озвучувати думки тих, хто втратив можливість говоритиІспанський стартап робить стейки із замінника м’яса за допомогою 3D-принтераЯк гливи очищають природу після лісових пожежЯк і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіПерший у світі надрукований на 3D-принтері міст відкрився в Амстердамі