23.11.2021
Телеканал NTD

Убивство президента Гаїті: серед нападників були колишні військовики Колумбії

Убивство президента Гаїті: серед нападників були колишні військовики Колумбії

У вбивстві президента Гаїті брали участь колишні колумбійські військовики. Про це повідомив міністр оборони Колумбії. Загалом,..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

У вбивстві президента Гаїті брали участь колишні колумбійські військовики. Про це повідомив міністр оборони Колумбії. Загалом, згідно з даними гаїтянської влади, нападників було 28, зокрема 26 колумбійців і двоє американців гаїтянського походження.

[Дієго Молано, міністр оборони Колумбії]:
«Після вбивства президента Гаїті Жовенеля Моїза Інтерпол офіційно подав до уряду Колумбії та до нашої національної поліції запит на інформацію про ймовірних підозрюваних. Згідно з попередніми даними, це громадяни Колумбії, колишні військовослужбовці національної армії».

Убивство сталося вночі 7 липня. Група озброєних осіб увірвалася до приватної резиденції Жовенеля Моїза в Пелерині. У президента вистрілили з кількох видів зброї. Його дружину Мартін поранили. Зараз вона перебуває у лікарні.

Сили безпеки Гаїті вистежили підозрюваних і вийшли на їхню базу. Ті переховувалися в будинку неподалік від місця злочину в північному передмісті столиці Порт-о-Пренс. Перестрілка тривала до пізньої ночі, і в четвер влада затримала підозрюваних.

Це 15 колумбійців і двоє гаїтянських американців. Троє нападників було вбито, вісім утекло. Їх описують як професійних найманих убивць, які розмовляють іспанською.

53-річний Моїз прийшов до влади у 2017 році. А у 2018 у країні спалахнули протести. Демонстранти звинувачували його в погіршенні економічної ситуації і в реалізації корупційної схеми в межах доставляння нафти з Венесуели. Сам голова держави стверджував, що виступи організували його опоненти, які незадоволені політичними й економічними реформами.

Один з міністрів Гаїті зазначив, що вбивство було переворотом.

[Матіас П’єр, міністр у справах виборів Гаїті]:
«Це вбивство було грандіозним поваленням демократії. Через професійні інтереси люди дійшли до вбивства чинного президента. Це жахливий злочин, у якому брало участь 26 іноземних громадян».

У Гаїті з 2004 року діяла миротворча місія ООН, яка мала відновити порядок після повалення колишнього президента Жана-Бертрана Арістіда. У 2019 місія завершилася, хоча в країні все ще панував безлад. Зараз влада Домініканської Республіки, яка ділить острів із Гаїті, закликала організувати нову миротворчу кампанію. Також після вбивства Жовенеля Моїза Домінікана закрила кордон з Гаїті.

[Хосе Бланко, представник Домініканської Республіки в ООН]:
«Нам потрібна сильна місія на Гаїті, щоб допомогти гаїтянському народу відновити мир, якого, я певен, він дуже потребує».

Нині в Гаїті діє надзвичайний стан, а також оголошено жалобу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Убивство президента Гаїті: серед нападників були колишні військовики КолумбіїЩонайменше 48 загиблих: Європу затоплюють небувалі зливиСпека в Тунісі побила рекордПеремир’я в «ковбасній війні» між ЄС та Великою Британією подовжили на три місяціРежим надзвичайної ситуації і порожні трибуни: на Іграх-2020 не буде глядачівПожежа в лікарні Іраку: щонайменше 50 загиблихГорять найбільші у світі болотні угіддя57 мігрантів потонули біля берегів Лівії на шляху до ЄвропиЧотирьох демократичних активістів арештували в ГонконзіЛава вулкана Тенегія знищила близько 100 будинків