24.05.2021
Телеканал NTD

В’єтнамець-волонтер за 7 років допоміг врятувати 1600 панголінів

В'єтнамець-волонтер за 7 років допоміг врятувати 1600 панголінів

В'єтнамський волонтер Нгуєн Ван Тхай із дитинства небайдужий до долі панголінів. Він виріс поруч із національним..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

В’єтнамський волонтер Нгуєн Ван Тхай із дитинства небайдужий до долі панголінів. Він виріс поруч із національним парком Кук Фионг і часто бачив цих тварин. Сім років тому Тхай заснував природозахисну організацію Save Vietnam’s Wildlife, яка вже врятувала коло 1600 панголінів.

[Нгуєн Ван Тхай, захисник панголінів]:
«Людям вони здаються страшнуватими, бо схожі на динозаврів. Та насправді панголіни кумедні й сором’язливі. Вони не здатні нападати на людей і жодної загрози не становлять».

Водночас деякі види панголінів перебувають на межі зникнення. У багатьох країнах Африки м’ясо цих тварин вживають у їжу. Але найбільшої шкоди завдають контрабандисти, що торгують частинами тіла панголінів, які використовують для приготування зілля. Знахарі стверджують, що ними можна лікувати хвороби. Наукового обґрунтування цьому немає.

За словами Тхая, на чорному ринку м’ясо панголінів коштує 300 доларів за кілограм. Саме жорстоке поводження із цими тваринами і спонукало чоловіка почати їх захищати.

[Нгуєн Ван Тхай, захисник панголінів]:
«Моя перша зустріч із панголінами була дуже сумною. Мені було років вісім, і я побачив, як люди діставали з нори панголінів. Дуже сумний образ самиці, яка намагається захистити дитинча, залишився в моїй свідомості. Тверда луска могла врятувати їх від хижаків, але не від людей».

В організації Тхая працює вже понад 60 осіб. Вони патрулюють ліси разом із рейнджерами і знищують пастки браконьєрів.

[Чан Ван Чуонг, співробітник організації Save Vietnam’s Wildlife]:
«Я прийшов сюди зовсім без досвіду. Ця робота була для мене новою. Тай завжди мені допомагав. А результати, яких домагається він і його команда, мене дуже надихають працювати далі».

За порятунок панголінів Тхая нагородили премією Голдманів в галузі охорони довкілля. Та найбільша нагорода для нього — це спостерігати, як врятовані й вилікувані панголіни повертаються до лісу.
Коротке посилання на цю сторінку:

В’єтнамець-волонтер за 7 років допоміг врятувати 1600 панголінівНа велосипеді крізь греблю: у Бельгії зробили унікальну велодоріжкуПотягати за хвіст: як болівійський гід дружить із диким крокодиломНавіщо румунські футболісти виносять цуценят на поле перед матчемПідводної йоги навчають у Сент-Люсії на Карибському моріВаги й рулетки: у Лондонському зоопарку вимірюють і зважують його мешканцівУ Чилі врятували заблукалого пінгвіна ГумбольдтаБоснієць поставив будинок, який обертається, щоб догодити дружиніМузичний вундеркінд у 14 років знайшла роботу мрії1000 звірів за рік урятувала австралійська організація