28.10.2024
Телеканал NTD

Побоювання і надія: афганські жінки — про нову угоду між США й «Талібаном»

Побоювання і надія: афганські жінки — про нову угоду між США й «Талібаном»

Жительки Афганістану висловлюють стурбованість і надію через нову угоду, яку підписали США з угрупованням «Талібан». Документ,..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Жительки Афганістану висловлюють стурбованість і надію через нову угоду, яку підписали США з угрупованням «Талібан». Документ, який затвердили 29 лютого, має покласти край 18-річному кровопролиттю, а також повернути додому американських військових.

[Наргісс Хуракш, афганська журналістка]:
«Під час переговорів таліби постійно показували, що їхні погляди щодо жінок не змінилися. І це нас турбує. Ми закликаємо уряд Афганістану й команду, яка вестиме переговори з “Талібаном”, врахувати свободу й досягнення афганців, особливо жінок».

[Сомая Валізада, жителька афганської провінції Герат]:
«Ми вітаємо домовленість, яку нещодавно підписали США і “Талібан”, і сподіваємося, що вона зможе прокласти дорогу до переговорів усередині Афганістану й до тривалого миру, що афганці зможуть жити в мирних умовах».

У межах договору за найближчі три-чотири місяці США заберуть із країни 4400 з 13 000 своїх військовиків. Решту поступово виводитимуть упродовж найближчого року й двох місяців. У відповідь «Талібан» обіцяє не давати терористам використовувати Афганістан як базу для підготовки нападів.

Дональд Трамп сказав, що невдовзі він особисто зустрінеться з лідерами талібів.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ми провели дуже вдалі переговори. Думаю, вони будуть успішними. Вони втомилися від війни. Усі втомилися від війни. Вона була дуже тривалою й виснажливою​​».

Водночас президент Афганістану Ашраф Гані відхилив пункт договору, згідно з яким країна повинна звільнити 5000 ув’язнених членів «Талібану». Він сказав, що його країна не обіцяла це зробити.
Коротке посилання на цю сторінку:

Побоювання і надія: афганські жінки — про нову угоду між США й «Талібаном»Влада Азербайджану зносить будівлю колишнього карабаського парламентуІзраїль завдав ударів по об’єктах в ІраніЗброя для України вже в дорозі: Байден підписав законопроєкт про допомогуКНР проводить військові навчання навколо ТайванюПроблему обміління Панамського каналу обіцяє розв’язати новообраний президентДострокові вибори в Португалії: соціалісти вперше з 2015 року втратили більшістьЛісова пожежа наближається до канадського міста, де залягають поклади нафтовмісних пісківУ Німеччині перекинувся міжнародний пасажирський автобус — є загибліЗакон ухвалили: Велика Британія почне висилати нелегальних емігрантів до Руанди

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: