08.01.2021
Телеканал NTD

Побоювання і надія: афганські жінки — про нову угоду між США й «Талібаном»

Побоювання і надія: афганські жінки — про нову угоду між США й «Талібаном»

Жительки Афганістану висловлюють стурбованість і надію через нову угоду, яку підписали США з угрупованням «Талібан». Документ,..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Жительки Афганістану висловлюють стурбованість і надію через нову угоду, яку підписали США з угрупованням «Талібан». Документ, який затвердили 29 лютого, має покласти край 18-річному кровопролиттю, а також повернути додому американських військових.

[Наргісс Хуракш, афганська журналістка]:
«Під час переговорів таліби постійно показували, що їхні погляди щодо жінок не змінилися. І це нас турбує. Ми закликаємо уряд Афганістану й команду, яка вестиме переговори з «Талібаном», врахувати свободу й досягнення афганців, особливо жінок».

[Сомая Валізада, жителька афганської провінції Герат]:
«Ми вітаємо домовленість, яку нещодавно підписали США і «Талібан», і сподіваємося, що вона зможе прокласти дорогу до переговорів усередині Афганістану й до тривалого миру, що афганці зможуть жити в мирних умовах».

У межах договору за найближчі три-чотири місяці США заберуть із країни 4400 з 13 000 своїх військовиків. Решту поступово виводитимуть упродовж найближчого року й двох місяців. У відповідь «Талібан» обіцяє не давати терористам використовувати Афганістан як базу для підготовки нападів.

Дональд Трамп сказав, що невдовзі він особисто зустрінеться з лідерами талібів.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ми провели дуже вдалі переговори. Думаю, вони будуть успішними. Вони втомилися від війни. Усі втомилися від війни. Вона була дуже тривалою й виснажливою​​».

Водночас президент Афганістану Ашраф Гані відхилив пункт договору, згідно з яким країна повинна звільнити 5000 ув’язнених членів «Талібану». Він сказав, що його країна не обіцяла це зробити.
Коротке посилання на цю сторінку:

Побоювання і надія: афганські жінки — про нову угоду між США й «Талібаном»У Кабулі вибухнули бензовози — загинуло щонайменше 9 осібВід коронавірусу у світі вже померло понад 3 мільйони осіб35 років від дня Чорнобильської катастрофи: потік туристів не зменшується«У нас більше немає виборів»: гонконжці — про виборчу реформуНова хвиля коронавірусу в Індії: по два пацієнти на ліжкоПрезидента Чаду вбито, армія обіцяє вибори через 18 місяцівПівнічна Корея, імовірно, знову провела випробування балістичних ракетУ Франції повені затоплюють житлові будинкиКубинським дисидентам заборонили виходити з дому під час з’їзду компартії