24.05.2021
Телеканал NTD

Італійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоції

Італійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоції

Це «Абель» — робот-гуманоїд, якого навчають розпізнавати людські емоції і бути компаньйоном людей, що мають різні..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Це «Абель» — робот-гуманоїд, якого навчають розпізнавати людські емоції і бути компаньйоном людей, що мають різні недуги, наприклад аутизм. Розробляють його в Італії.

«Абелю» надають зовнішності 12-річного хлопчика. Це розширює діапазон спілкування.

Раму й голову створив нідерландський дизайнер аніматронних машин Густав Гуген.

[Лоренцо Комінеллі, дослідник]:
«Проєкт «Абель» — це кооперація технічних фахівців і художників. Біоінженери Науково-дослідного центру Енріко П’яджо в Університеті Пізи, а також Густав Гуген із лондонської компанії «Biomimic» хочуть створити робота, який допоможе вивчати людські емоції і взаємодії людей».

Камери, бінауральні мікрофони, ЕЕГ-шоломи й термосканери — це інструменти, які дають «Абелю» змогу вивчати й аналізувати того, хто говорить.

Спостерігаючи за такими параметрами, як частота голосу, теплові зміни на шкірі, видимі в інфрачервоному діапазоні, або частота серцевих скорочень, можна визначити людські емоції.

«Абеля» урухомлюють численні двигуни різного розміру. Більш як 20 містяться під штучною шкірою, забезпечуючи міміку.

[Лоренцо Комінеллі, дослідник]:
«Ми хочемо знати, чи може машина допомогти людині зберегти здоров’я не лише фізичне, але й розумове, й емоційне. Це особливо важливо в деяких випадках, таких як розлад аутистичного спектра чи поведінкові й соціальні розлади чи навіть за розладів, подібних до хвороби Альцгеймера».

Поки робот покладається на датчики, які треба поміщати на пацієнта. У майбутньому розробники хочуть перемістити їх усередину андроїда.
Коротке посилання на цю сторінку:

Італійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоціїМарсохід НАСА взяв першу пробу марсіанського камінняМРТ-дослідження: COVID пошкоджує внутрішні органиНа весіллі в Канаді наречену вітала голограмаЯк і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіЧому в Австралії почали вивчати вугрів?Загадка Стоунхенджу: як кварц протримався 4500 роківЯк помитися й поїсти за умов невагомостіАмериканські науковці навчилися озвучувати думки тих, хто втратив можливість говоритиКомпанія «Apple» показала новий «iPhone 13»