23.11.2021
Телеканал NTD

Криза не перешкода: ліванське місто Батрун процвітає завдяки туризму

Криза не перешкода: ліванське місто Батрун процвітає завдяки туризму

Тоді як в умовах економічної кризи підприємствам у всьому Лівані ледве вдається вижити, прибережне місто Батрун..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Тоді як в умовах економічної кризи підприємствам у всьому Лівані ледве вдається вижити, прибережне місто Батрун процвітає. Ліванці їдуть відпочити сюди, оскільки багато хто через пандемію не зміг вирушити у відпустку за кордон.

Люди юрбами гуляють вулицями, відвідують історичні місця, засмагають на пляжах і проводять час у кав’ярнях.

[Магуй аль-Мухавас, власниця ресторану]:
«Ліванці не можуть подорожувати за кордон як туристи. Вони бачать, що місто раде їм та їхнім дітям, приймає їх як власних жителів, ось чому стільки людей».

Дедалі більше об’єктів нерухомості в місті здають або купують. Також чимраз більше компаній вкладають кошти в Батрун. І це великий контраст із масовим відтоком людей зі столиці.

Через фінансову кризу в Лівані поменшало робочих місць, понад половина населення опинилася в злиднях, а вартість національної валюти країни знизилася на 90 %.

Бейрут також усе ще відновлюється після торішнього потужного вибуху в порту, унаслідок якого сотні людей загинули, тисячі дістали поранення, було зруйновано багато будівель.

У вихідні, а влітку й у будні, на вулицях Батруна, на пляжах, у кав’ярнях та пабах вирує життя.

[Джон Бехара, гід]:
«Моя любов до Батруна змусила мене вивчити кожен камінь, кожен закуток. І кожній людині, яку я зустрічаю на вулицях, я розповідаю про історію. Саме так я чимраз більше прив’язуюся до свого міста».

У Батруні множаться малі підприємства й відомі бренди, особливо в секторі готельного бізнесу, а ще роздрібної торгівлі.

Сприяє напливу відвідувачів і те, що Ліван нещодавно послабив коронавірусні обмеження й щодня реєструє дедалі менше випадків зараження коронавірусом.
Коротке посилання на цю сторінку:

Криза не перешкода: ліванське місто Батрун процвітає завдяки туризмуВійна за космічних туристів: Бренсон проти БезосаНамет із кондиціонером: гонконжці полюбили розкішний відпочинок на природіВ Іспанії вручили премію «Найпотворніший помідор»Плетіння з пальмового листя дає змогу єгипетському селу добре зароблятиЗамість корови — коза: чому американські фермери оновлюють свої стадаУ зоопарку Вашингтона леви й тигри одужують після COVIDПума, мавпи й черепахи: 100 тварин випустили в дику природу Колумбії1500 осіб пройшли парадом у Вашингтоні, щоб розповісти про репресії в КитаїУспішна ніша: йорданка виготовляє мило з верблюжого молока