Камбоджа отримала нову армію щурів-новобранців для виявлення старих мін. Тварин привезли з Танзанії. Там сумчасті гігантські щури проходили інтенсивну підготовку в єдиному у світі спеціалізованому центрі.
Куратор гризунів каже, що ці тварини мають унікальні здібності.
[Со Мален, дресирувальниця щурів]:
«Раніше я не знала, наскільки важлива їхня робота. Та щойно я почала працювати зі щурами, то зрозуміла, що їхній нюх, якого немає в людей, робить їх дивовижними. Вони дають 100-відсотковий результат».
Якщо щур чує вибухівку, він подає сигнал: зупиняється, починає чистити мордочку й рити лапами землю. Водночас на них міни не спрацьовують, бо вони занадто легкі.
Загалом надійшло 20 нових щурів. Вони замінять своїх літніх побратимів, яким уже пора на пенсію.
[Со Мален, дресирувальниця щурів]:
«Мені не складно працювати ні зі старими, ні з новоприбулими щурами. З усіма легко. Їм однаково, хто ними керує. Кожен може бути їхнім куратором. І головне, вони не кусаються».
Загалом армія щурів у Камбоджі вже сягає 48 особин. Ще частина доживає свій вік на пенсії у спеціалізованому центрі.
[Шафі Маханью, доглядач щурів-пенсіонерів]:
«Їхнє життя майже таке ж, яким було під час роботи. Головна різниця в тому, що вони багато відпочивають».
Камбоджу вважають найбільш замінованою країною світу. З 1979 року від мін тут постраждало чи загинуло понад 67 тисяч осіб. У землі країни може лежати до шести мільйонів мін та інших боєприпасів.
Влада каже, що хоче збільшити свій загін щурів-шукачів, щоби можна було виділити під сільськогосподарські угіддя ще більше земель.
Коротке посилання на цю сторінку: