08.05.2021
Телеканал NTD

У Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню аніме

У Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню аніме

Гонконзькі інженери, які створили робота-гуманоїда «Софію», розробляють новий прототип — «Грейс». Вона працюватиме у сфері охорони..

Дата завантаження: 2021-12-08

video

Гонконзькі інженери, які створили робота-гуманоїда «Софію», розробляють новий прототип — «Грейс». Вона працюватиме у сфері охорони здоров’я: головно з людьми похилого віку, але також і з пацієнтами, які перебувають в ізоляції через COVID-19.

«Грейс» одягнена в синю уніформу медсестри й чимось нагадує героїню мультиків-аніме. Вона має азійські риси обличчя, каштанове волосся й тепловізор на грудях. Робот може виміряти температуру й оцінити стан людини. Він також користується штучним інтелектом і говорить англійською, китайською мовами й кантонським діалектом.

[робот «Грейс»]:
«Я можу відвідувати людей і радувати їх завдяки соціальній стимуляції, але ще здатна проводити терапевтичну бесіду, брати аналізи й допомагати медпрацівникам».

За словами засновника компанії-розробника, схожість «Грейс» на медичну працівницю і здатність до соціальної взаємодії допоможуть у період пандемії розвантажити медперсонал.

[Девід Гансон, голова компанії-розробника]:
«Людська зовнішність викликає довіру і сприяє природній взаємодії. Ми, люди, налаштовані на людське спілкування віч-на-віч».

Компанія-розробник має намір у серпні почати масове виробництво бета-версії «Грейс». Уже наступного року такі гуманоїди надійдуть до лікарень Гонконгу, материкового Китаю, Японії та Південної Кореї.

Вартість виготовлення одного такого робота можна порівняти із ціною розкішного автомобіля. Однак розробники запевняють, що, коли почнеться масове виробництво, витрати значно зменшаться.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеЖертва Везувію: останні хвилини жителя стародавнього ГеркуланумаНа весіллі в Канаді наречену вітала голограмаАвтобуси Барселони переведуть на біометанРоботи сортують посилки на пошті в ГреціїРобот досліджуватиме нори, щоб урятувати вомбатів від кліщівЧому виникає біль у спині, і що з цим робитиТепер космічною далечінню можна погуляти у віртуальній реальностіМРТ-дослідження: COVID пошкоджує внутрішні органиУчені випробовують екологічний двигун для космічних ракет