29.11.2021
Телеканал NTD

Індонезійка допомагає відновити коралові рифи Балі

Індонезійка допомагає відновити коралові рифи Балі

Індонезійка Паріама оглядає корали біля узбережжя району Нуса-Дуа, що на острові Балі. Вона збирає сміття, що..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Індонезійка Паріама оглядає корали біля узбережжя району Нуса-Дуа, що на острові Балі. Вона збирає сміття, що застрягло в так званих рифових зірках. Це металеві шестикутні конструкції, до яких прикріплюють корали, щоб вони розросталися.

Паріама допомогла фонду «Рифи Нуса-Дуа» встановити майже 6000 «зірок». Їх розміщують у тих місцях, де корали загинули.

[Паріама Хутасойт, жителька Балі]:
«Ми збираємося за наступні п’ять років установити ще 5000 «рифових зірок». Маємо й інші цілі. Ми хочемо розширити свою діяльність і відновлювати коралові рифи за межами Балі».

У водах Малайського архіпелагу мешкає більш як 75 % видів коралових поліпів. Водночас рифи постійно руйнуються. Наприклад, згідно зі звітом Департаменту морського й рибного господарства Балі, поруч з островом коло половини рифів має гарний стан. Третина рифів дуже постраждала від ерозії та знебарвлення, а решта вже на межі загибелі.

[Паріама Хутасойт, жителька Балі]:
«Стан коралових рифів у всьому світі погіршився через різні чинники, зокрема через риболовецький промисел, розвиток прибережних районів та зміну погодних умов».

Фонд «Рифи Нуса-Дуа» проводить інформаційні кампанії серед місцевих жителів. Їм пояснюють, чому важливо зберегти коралові рифи.

[житель Балі]:
«Наші батьки не мали роботи. Тут посушлива місцевість, й іноді їм було важко заробити навіть на їжу. Мої батьки добували корали, щоб продавати їх як будівельний матеріал. Вони не знали (про наслідки), тоді ніхто не був обізнаним. Тому нам зараз прикро бачити, (як гинуть коралові рифи)».

Паріама сподівається своїми зусиллями надихнути й інших людей відновлювати коралові рифи й берегти їх від забруднення.
Коротке посилання на цю сторінку:

Індонезійка допомагає відновити коралові рифи БаліЗдичавілі коні в Боснії одних тішать, а іншим завдають шкодиОстанній прихисток африканських лісових слонівУ чому сенс навчання? В одній зі шкіл США знайшли відповідьЧерниця після чотирьох років полону в ісламістів повернулася додомуУ Музеї Голодомору відкрили оновлену експозиціюТанці допомагають дітям забути про жахи виверження вулканаІндійські жінки вирощують морські водорості й добре заробляють10 дерев за секунду: Україну планують озеленити