03.01.2021
Телеканал NTD

Новий звіт Великої Британії: КНР урізує свободи Гонконгу

Новий звіт Великої Британії: КНР урізує свободи Гонконгу

Міністр МЗС Великої Британії Домінік Рааб розкритикував Китай за те, що той позбавляє Гонконг автономії. Про..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Міністр МЗС Великої Британії Домінік Рааб розкритикував Китай за те, що той позбавляє Гонконг автономії. Про це Рааб написав у новому звіті щодо Гонконгу.

У документі він зазначив, що закон про нацбезпеку, який Пекін запровадив у Гонконзі безпосередньо, використовують для значного урізання свобод регіону та переслідування політичної опозиції.

На думку Рааба, є явні порушення спільної декларації 1984 року, яку підписав Китай і Велика Британія, і яка гарантує широкі свободи колишній британській колонії.

На основі цієї декларації Велика Британія передала Гонконг Китаю в 1997 році.

У новому звіті Рааб ще розкритикував реформу виборчої та судової систем регіону, яку провело тамтешнє управління юстиції.

Влада Гонконгу назвала звіт «неточними зауваженнями», які «далекі від істини і явно ґрунтуються на подвійних стандартах».

Варто зазначити, що закон про національну безпеку, який Пекін ухвалив у Гонконзі торік у червні, передбачає серйозні покарання аж до довічного ув’язнення за сепаратизм, заколот та змову з іноземними силами.

Водночас ці пункти можна трактувати дуже широко. За останній рік закон застосували для арешту багатьох продемократичних політиків, активістів та правозахисників.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий звіт Великої Британії: КНР урізує свободи ГонконгуКитай посварився з Литвою через ТайваньБункери та шрами війни: острів на передовій між Тайванем та КНРБізнес не виживе: жителі півночі Китаю скаржаться на вимикання світлаЗупинити насильницьке вирізання органів у Китаї закликали на онлайн-самітіБанкрутство й найбільший у світі борг: що буде з китайським холдингом «Evergrande»ООН: доступ до китайського регіону Сіньцзян досі закритийКитай не зміг дістати вигоду від підвищеного попиту на вугілляЧотирьох демократичних активістів арештували в Гонконзі