19.06.2021
Телеканал NTD

У Києві відновили аудіоекскурсії в Бабиному Яру

У Києві відновили аудіоекскурсії в Бабиному Яру

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» провів інтерактивну аудіоекскурсію. У ній розповідається про трагедію, яка тут сталася...

Дата завантаження: 2021-10-19

video

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» провів інтерактивну аудіоекскурсію. У ній розповідається про трагедію, яка тут сталася.

[Христина Роман, PR-менеджер Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»]:
«Цього року буде 80-та річниця розстрілів у Бабиному Яру. Це дуже важлива подія не тільки в історії України, а й в історії всього світу. І хотілося б нагадати про ці події».

29–30 вересня 1941 року тут було вбито майже 34 000 євреїв. Це чи не наймасовіший одночасний розстріл періоду Другої світової війни.
Усього за роки нацистської окупації в Бабиному Яру загинуло від 50 до 100 тисяч осіб різних національностей. Екскурсія розповідає історії тих, хто вижив, і тих, хто загинув. Аудіоспектакль під назвою «29/09» триває годину. У ньому використовується технологія доповненої реальності.

[Христина Роман, PR-менеджер Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»]:
«Маршрут містить певні точки. Вони прив’язані до тих об’єктів, які зараз розташовані в Бабиному Яру. Це, наприклад, пам’ятник загиблим ромам або телевежа громадського телебачення. І коли людина наводить на них (смартфон), то бачить якісь історичні об’єкти, що існували в 41-му році, коли були розстріли в Бабиному Яру. Так вона може порівняти сьогоднішню реальність з історичними подіями».

Щоби пройти екскурсію, на смартфон треба завантажити спеціальний безплатний застосунок. Також періодично співробітники меморіалу проводять групові екскурсії офлайн.

[Христина Роман, PR-менеджер Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»]:
«Важливо, що це саме індивідуальна екскурсія. Так кожна людина може пережити цей досвід. Тобто ми йдемо маршрутом, яким у Бабиному Яру людей вели на розстріл, і важливо, щоб людина пройнялася цими історіями».

Додаток доступний у трьох мовних версіях: українській, англійській та російській. Через те, що у виставі є сцени жорстокості, існує вікове обмеження 18+.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Києві відновили аудіоекскурсії в Бабиному ЯруООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна кризаУ Чикаго котів наймають на роботу, щоб позбутися щурівНа півночі Канади водопровідна вода тхне нафтоюНа Темзі знову перераховують лебедівВхід до Венеції хочуть зробити платнимЯк звільнена черепаха добігла до моряНе злякати лева: сафарі на безшумних авто організовують у КеніїЛондонські автобуси перетворюють на пункти допомоги бездомнимУ Мехіко рятують від загибелі ацтекські чинампи