12.11.2021
Телеканал NTD

У Китаї дозволили заводити трьох дітей

У Китаї дозволили заводити трьох дітей

Тепер китайські сімейні пари можуть заводити до трьох дітей. Раніше в комуністичній країні десятки років діяла..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Тепер китайські сімейні пари можуть заводити до трьох дітей. Раніше в комуністичній країні десятки років діяла політика «Одна сім’я — одна дитина».

У 2016-му сім’ям дозволили заводити по двоє дітей. А тепер обмеження послабили, бо статистика показує масштабний спад народжуваності.

У травні в Китаї провели перепис населення. Він показав, що зростання чисельності населення сповільнилося до рекордного рівня з 50-х років минулого століття.

Зміни затвердили на засіданні Політбюро. Пізніше це підтвердили державні ЗМІ.

Китайці кажуть, що поки не готові заводити по троє дітей.

[громадянка Китаю]:
«Виховання дітей здебільшого лягає на плечі жінок. Але суспільство їх ніяк не підтримує. Якби чоловіки робили трохи більше, якби сім’ї загалом підтримували жінок, то вони могли б народити другу дитину. Адже набагато ліпше, коли є брат чи сестра».

[громадяни Китаю]:
«Якщо будуть умови, то матимемо більше дітей. Сьогодні молоді треба купувати житло. Це вже величезний тиск. Потім слід подумати про вартість навчання дитини й таке інше. Таку політику складно буде застосувати. <…> Так, і якість навчання — це навіть важливіше питання, ніж народження другої чи третьої дитини».

Експерти зазначають, що тиск відчувають не лише жителі великих міст. У селах ситуація теж важка.

[Жан-П’єр Кабестан, професор Гонконзького баптистського університету]:
«Гадаю, це може статися в сільській місцевості, але, як ви знаєте, населення сіл скорочується. Там панує бідність, тому причин заводити більше дітей небагато».

Політика «Одна сім’я — одна дитина» діяла в Китаї з 1979 по 2015 рік. Її втілювали в життя за допомогою примусових абортів і стерилізації, великих штрафів та інших заходів.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Китаї дозволили заводити трьох дітейВлада Гонконгу обговорює закон, який визначатиме неправдиві новиниГонконжці емігрують до Великої Британії разом зі своїми домашніми улюбленцямиЄС і Велика Британія наклали на окремих громадян КНР санкції за злочини в регіоні СіньцзянЩе один округ у США ухвалив резолюцію із засудженням насильницького вирізання органів у КитаїПекінські дідусі вже майже 40 років тягають залізо в тренажерному заліТаксі без водія вже перевозять пасажирів у трьох містах КитаюПродемократичного активіста Гонконгу Джошуа Вонга засудили ще до 10 місяців в’язниціТворець статуї Трампа в позі лотоса сподівається, що експрезидент почне медитуватиТемпи зростання населення Китаю зменшилися до рекордного мінімуму