Тепер китайські сімейні пари можуть заводити до трьох дітей. Раніше в комуністичній країні десятки років діяла політика «Одна сім’я — одна дитина».
У 2016-му сім’ям дозволили заводити по двоє дітей. А тепер обмеження послабили, бо статистика показує масштабний спад народжуваності.
У травні в Китаї провели перепис населення. Він показав, що зростання чисельності населення сповільнилося до рекордного рівня з 50-х років минулого століття.
Зміни затвердили на засіданні Політбюро. Пізніше це підтвердили державні ЗМІ.
Китайці кажуть, що поки не готові заводити по троє дітей.
[громадянка Китаю]:
«Виховання дітей здебільшого лягає на плечі жінок. Але суспільство їх ніяк не підтримує. Якби чоловіки робили трохи більше, якби сім’ї загалом підтримували жінок, то вони могли б народити другу дитину. Адже набагато ліпше, коли є брат чи сестра».[громадяни Китаю]:
«Якщо будуть умови, то матимемо більше дітей. Сьогодні молоді треба купувати житло. Це вже величезний тиск. Потім слід подумати про вартість навчання дитини й таке інше. Таку політику складно буде застосувати. <…> Так, і якість навчання — це навіть важливіше питання, ніж народження другої чи третьої дитини».
Експерти зазначають, що тиск відчувають не лише жителі великих міст. У селах ситуація теж важка.
[Жан-П’єр Кабестан, професор Гонконзького баптистського університету]:
«Гадаю, це може статися в сільській місцевості, але, як ви знаєте, населення сіл скорочується. Там панує бідність, тому причин заводити більше дітей небагато».
Політика «Одна сім’я — одна дитина» діяла в Китаї з 1979 по 2015 рік. Її втілювали в життя за допомогою примусових абортів і стерилізації, великих штрафів та інших заходів.
Коротке посилання на цю сторінку: