09.04.2022
Телеканал NTD

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19

У глобальній битві проти коронавірусу в Індії виникла нова загроза — чорний грибок. Це рідкісне грибкове..

Дата завантаження: 2022-08-09

video

У глобальній битві проти коронавірусу в Індії виникла нова загроза — чорний грибок.

Це рідкісне грибкове захворювання поширюється серед коронавірусних пацієнтів у всій країні.

Наукова назва — мукормікоз. У хворих можуть бути такі симптоми, як помутніння чи двоїння в очах, біль у грудях, кашель із кров’ю й утруднення дихання.

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань, рівень смертності від чорного грибка становить 54 %.

Для порівняння: COVID-19 має рівень смертності коло 2–3 %.

Чорний грибок не заразний, тому під час контакту між людьми чи тваринами не може поширюватися. Однак він передається спорами, які є в повітрі чи довкіллі.

Експерти кажуть, що до спалаху мукормікозу можуть призвести антисанітарні умови й надмірне вживання певних ліків, які пригнічують імунну систему. Захворювання також тісно пов’язане з діабетом.

[Рандіп Гулерія, професор медицини]:
«Діабет разом із COVID-19 можуть бути передумовою розвитку мукормікозу. Ще однією причиною може бути використання стероїдів».

У країні вже зареєстрували понад 7250 випадків мукормікозу. Захворіли здебільшого пацієнти з COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я Індії оголосило, що планує залучати до виробництва ліків проти чорного грибка приватні компанії.

Водночас лікарні країни вже й так працюють на межі можливостей, адже Індія посідає друге місце у світі за кількістю захворювань на COVID.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19Робот допомагає знаходити суперводорості, які замінять їжу та пластикУ Шанхаї під час спеки процвітає крижаний бізнес100-річна японська фірма припиняє виробництво сірниківЗабратися на 100-метровий гірський ясен, щоб дістати його насінняШколярі Лівії навчаються в кав’ярні, бо вдома немає світла й кондиціонераГори риби та льоду: як охолоджують британських пінгвінів під час аномальної спекиЧерез посуху на півночі Італії оголосили надзвичайну ситуаціюУ Шрі-Ланці вщухли протести — люди чекають на нового президентаУ Канаді розпочали вакцинацію проти віспи мавп

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: