12.11.2021
Телеканал NTD

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19

У глобальній битві проти коронавірусу в Індії виникла нова загроза — чорний грибок. Це рідкісне грибкове..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

У глобальній битві проти коронавірусу в Індії виникла нова загроза — чорний грибок.

Це рідкісне грибкове захворювання поширюється серед коронавірусних пацієнтів у всій країні.

Наукова назва — мукормікоз. У хворих можуть бути такі симптоми, як помутніння чи двоїння в очах, біль у грудях, кашель із кров’ю й утруднення дихання.

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань, рівень смертності від чорного грибка становить 54 %.

Для порівняння: COVID-19 має рівень смертності коло 2–3 %.

Чорний грибок не заразний, тому під час контакту між людьми чи тваринами не може поширюватися. Однак він передається спорами, які є в повітрі чи довкіллі.

Експерти кажуть, що до спалаху мукормікозу можуть призвести антисанітарні умови й надмірне вживання певних ліків, які пригнічують імунну систему. Захворювання також тісно пов’язане з діабетом.

[Рандіп Гулерія, професор медицини]:
«Діабет разом із COVID-19 можуть бути передумовою розвитку мукормікозу. Ще однією причиною може бути використання стероїдів».

У країні вже зареєстрували понад 7250 випадків мукормікозу. Захворіли здебільшого пацієнти з COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я Індії оголосило, що планує залучати до виробництва ліків проти чорного грибка приватні компанії.

Водночас лікарні країни вже й так працюють на межі можливостей, адже Індія посідає друге місце у світі за кількістю захворювань на COVID.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19Дорогий сир став для французів розрадою під час локдаунуЕксполіціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа ФлойдаАрттерапія допомагає колишнім військовикам забути про стресВ індійському селі досі добувають сіль методом випарюванняПівденнокореєць обіцяє завжди користуватися смартфонами LG, які зникають із ринкуЄгипет готується відкрити нову столицю країниВеликий парад на Мангеттені: 13 травня святкують Міжнародний день Фалунь ДафаОфіс, підвішений на скелі: шотландець показав значення поняття «віддалена робота»Що робить патруль поліції Нью-Йорка на вулицях Сан-Паулу