22.05.2021
Телеканал NTD

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19

У глобальній битві проти коронавірусу в Індії виникла нова загроза — чорний грибок. Це рідкісне грибкове..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

У глобальній битві проти коронавірусу в Індії виникла нова загроза — чорний грибок.

Це рідкісне грибкове захворювання поширюється серед коронавірусних пацієнтів у всій країні.

Наукова назва — мукормікоз. У хворих можуть бути такі симптоми, як помутніння чи двоїння в очах, біль у грудях, кашель із кров’ю й утруднення дихання.

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань, рівень смертності від чорного грибка становить 54 %.

Для порівняння: COVID-19 має рівень смертності коло 2–3 %.

Чорний грибок не заразний, тому під час контакту між людьми чи тваринами не може поширюватися. Однак він передається спорами, які є в повітрі чи довкіллі.

Експерти кажуть, що до спалаху мукормікозу можуть призвести антисанітарні умови й надмірне вживання певних ліків, які пригнічують імунну систему. Захворювання також тісно пов’язане з діабетом.

[Рандіп Гулерія, професор медицини]:
«Діабет разом із COVID-19 можуть бути передумовою розвитку мукормікозу. Ще однією причиною може бути використання стероїдів».

У країні вже зареєстрували понад 7250 випадків мукормікозу. Захворіли здебільшого пацієнти з COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я Індії оголосило, що планує залучати до виробництва ліків проти чорного грибка приватні компанії.

Водночас лікарні країни вже й так працюють на межі можливостей, адже Індія посідає друге місце у світі за кількістю захворювань на COVID.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19Іноземні туристи повертаються до МарракешаДля австралійки без ніг переробили трицикл1500 осіб пройшли парадом у Вашингтоні, щоб розповісти про репресії в КитаїРівень найбільшого водосховища США опустився до критичної позначкиЯк мангрові ліси рятують селаООН: 100 000 дітей можуть померти від голоду в ефіопському регіоні ТиграйДля порятунку балканських рисей створили заповідник у Північній Македонії