12.10.2021
Телеканал NTD

Італія відзначає 700-річчя смерті Данте публічними читаннями

Італія відзначає 700-річчя смерті Данте публічними читаннями

Щовечора впродовж останніх восьми місяців Джуліана Тураті відкриває свою пошарпану копію «Божественної комедії» Данте. Ці публічні..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Щовечора впродовж останніх восьми місяців Джуліана Тураті відкриває свою пошарпану копію «Божественної комедії» Данте. Ці публічні читання проходять біля могили великого середньовічного поета.

Він помер тут, у Равенні, 13 вересня 1321 року.

Цьогоріч у всій Італії проходять заходи з нагоди 700-ї річниці смерті Данте. Це і концерти, і виставки, і театральні виступи.

[Джуліана Тураті, учасниця публічних читань]:
«Завжди є щось нове. Навіть якщо ви прочитали й перечитали все, у Данте завжди є глибший сенс. І це завжди мені подобалося й мене зачаровувало».

Публічні читання почалися торік у вересні. Завершаться у вересні цього. Їхня мета — об’єднати за допомогою творів Данте всіх: від місцевих жителів до туристів і вчених.

Поруч зберігаються копії «Божественної комедії» 60 мовами. Організатори сподіваються, що туристи читатимуть їх своєю рідною мовою, коли після пандемії відновляться поїздки.

[Франческа Масі, організаторка заходів]:
«Читання Данте — мабуть, найщиріша й найглибша данина поваги, яку ми можемо запропонувати».

Данте написав «Божественну комедію» під час вигнання з його рідної Флоренції. У 1861 році письменник став символом об’єднання Італії. Проте Флоренція і Равенна й досі борються за його спадщину, а також за право на його останки.
Коротке посилання на цю сторінку:

Італія відзначає 700-річчя смерті Данте публічними читаннямиКисть статуї римського імператора возз’єдналася з пальцем, утраченим 550 років томуФранцузький піаніст уперше за 7 місяців дав концерт при свічкахБіля лондонського палацу Гемптон-Корт проходить фестиваль тюльпанівНью-йоркський художник ховає свої мінікартини в місті, щоб хтось їх знайшовУ Лондоні відкрилася виставка, присвячена «Алісі в Країні Чудес»Німець за чотири місяці склав найбільший у світі пазлПодружжя музикантів поважного віку розважає онлайн-концертамиЗнамените озеро Дал у Кашмірі очищають від сміття й бур’янівЛюдина-саксофон: як єгиптянин виконує музику без інструментів