08.06.2021
Телеканал NTD

Польські раритети, присвячені Копернику, показали в Лондоні

Польські раритети, присвячені Копернику, показали в Лондоні

Яна Матейко вважають одним із найвидатніших художників Польщі. А це те, як автор бачив Миколу Коперника...

Дата завантаження: 2021-12-08

video

Яна Матейко вважають одним із найвидатніших художників Польщі. А це те, як автор бачив Миколу Коперника. Картину він написав у 1873 році з нагоди 400-річчя з дня народження видатного вченого XV століття. Робота називається «Коперник. Бесіда з Богом».

Цей твір став частиною експозиції в Лондоні. Вона присвячена великому польському й німецькому астроному, математику, механіку та економісту епохи Відродження.

Відповідно до теорії вченого, викладеної в 1543 році, Сонце є центром, а Земля обертається навколо. У той час вважали навпаки.

[Крістофер Ріопель, куратор виставки]:
«На картині Коперник уже зробив відкриття, діаграма Сонця в центрі нашої системи вже існує, але тепер він упевнено звертається до Бога, щоб вони могли обговорити це відкриття».

На виставці є і книга Коперника, де описано це припущення. Також можна побачити астролябію — прилад, за допомогою якого визначали положення небесних світил.

Через десятиліття було вирішено, що ця теорія розходиться із написаним у Біблії і є спірною. Водночас її підтримав астроном Галілей.

[Крістофер Ріопель, куратор виставки]:
«Коперник ніколи не вступав у конфлікт із римо-католицькою церквою, його ніколи не відлучали від церкви, його висновки спочатку прийняли. Нерозривність науки й релігії була дуже важливою в Польщі».

Хоча Яном Матейком пишаються на його батьківщині, у Західній Європі про нього знають мало. Галерея сподівається змінити це за допомогою виставки.
Коротке посилання на цю сторінку:

Польські раритети, присвячені Копернику, показали в ЛондоніКоштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у КиєвіМагію «Disney» розкривають на виставці в МіланіНайкращий багет вибрали в ПарижіСкрипка для бідних: як із ПВХ роблять інструменти100 років на дні: музей затонулих військових кораблів відкрився в ТуреччиніКвітковий фестиваль в Іспанії: море квітів і дзеркалаЕквілібрист виконає свій трюк у 50-х містах світу, щоб установити рекордМорські пейзажі на дні басейну: як розважають дайверів у ГонконзіРояль на воді: Лондоном плаває незвичайне судно