13.12.2021
Телеканал NTD

Тримач для антиперспіранту: як хлопчик допоміг другові з інвалідністю

Тримач для антиперспіранту: як хлопчик допоміг другові з інвалідністю

В 11-річного жителя тасманійського міста Берні Меттью Данна рідкісне захворювання крові — анемія Фанконі. Через порушення..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

В 11-річного жителя тасманійського міста Берні Меттью Данна рідкісне захворювання крові — анемія Фанконі. Через порушення росту його кінцівки укорочені й деформовані. В Австралії таких, як він, усього коло 20.

Щоранку хлопчик робить зарядку, чистить зуби, а потім йому допомагають укласти волосся. Раніше він також не міг сам нанести антиперспірант. Без спеціального тримача це зробити не виходило.

[Меттью Данн, хлопець з анемією Фанконі]:
«Дуже складно дістати до пахв без пристосування. Мені було складно, тому потребував допомоги».

Але проблему розв’язав його друг Мерфі.

[Мерфі Мансфілд, друг Меттью]:
«Я просто хотів полегшити завдання».

Мерфі надрукував на 3D-принтері потрібний тримач. Йому допомагали шкільні вчителі. Працював після уроків і на перервах.

[Мерфі Мансфілд, друг Меттью]:
«Останню версію ми друкували вісім годин, а на першу пішло шість. Але цього разу було три підходи. Ми не сиділи тут постійно, а виходили».

[Меттью Данн, хлопець з анемією Фанконі]:
«Мені це дуже допомогло, тепер я можу дістати до пахв. Дуже зручно».

Хлопчики подружилися в межах програми «Молоді лідери Тасманії». Вона вчить школярів допомагати дітям з обмеженими можливостями.

[Керен Франкс, голова програми «Молоді лідери Тасманії»]:
«Результат дуже дивовижний. Ми бачили, як вони впродовж року знайомилися, грали один з одним, разом щось робили, дізнавалися більше про свої школи й відмінності між собою».

[Мерфі Мансфілд, друг Меттью]:
«Він хороший, веселий і завжди мене радує».

Коротке посилання на цю сторінку:

Тримач для антиперспіранту: як хлопчик допоміг другові з інвалідністюУ Київському ботанічному саду імені Фоміна цвітуть магноліїЕкскапітан футбольної збірної Швейцарії вчиться на годинникаря«Королева дизайну яєць» сподівається, що таке ремесло об’єднає родини перед ВеликоднемКубинець 20 років дружить із пеліканамиВедмеді бельгійського зоопарку розминають лапи після зимової сплячкиБоснієць відтворює давнє столове наряддяМініпаб на колесах: англійка доставляє напої до дверей клієнтів«Дотик любові»: як рукавички з теплою водою допомагають пацієнтам із COVID-19Притулок для ослів: у Мексиці рятують в’ючних тварин від жорстокого поводження