08.01.2021
Телеканал NTD

Десятки загиблих: трагедія на релігійному святі в Ізраїлі

Десятки загиблих: трагедія на релігійному святі в Ізраїлі

Близько 40 осіб загинуло на півночі Ізраїлю внаслідок тисняви ​​на масовому релігійному святі. Трагедія сталася в..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Близько 40 осіб загинуло на півночі Ізраїлю внаслідок тисняви ​​на масовому релігійному святі. Трагедія сталася в Галілеї на горі Мерон. Десятки тисяч ультраортодоксальних юдеїв прибули туди святкувати Лаг ба-Омер.

[відвідувач]:
«Я був там усередині, на святкуванні. Було дуже багато людей, 60–70 тисяч осіб. Зовсім не було місця. Люди почали падати на землю, багато людей упало».

Поліція і служба безпеки Ізраїлю евакуювала тисячі учасників святкування. Як повідомили в міністерстві охорони здоров’я країни, коло 150 постраждалим надали допомогу. Травмованих вивозили на вертольотах. 18 осіб перебувають у важкому стані, і ще шестеро — у критичному.

Спочатку ізраїльські ЗМІ повідомляли про обвалення трибуни. Однак пізніше очевидці розповіли, що тиснява сталася після того, як кілька людей посковзнулося на сходах. Захід поділено на чоловічі й жіночі секції. Трагедія сталася в чоловічий.

Гора Мерон — одне з найсвященніших для євреїв місць. Щорічно сюди приходять тисячі паломників. Тут поховано одного з найвизначніших єврейських праведників, що жив у II столітті нашої ери. Під час свята Лаг ба-Омер розкладають багаття, співають пісні й танцюють.

На цьому заході зібралося найбільше людей, відколи почалася пандемія коронавірусу. Торік його скасували.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав інцидент тяжкою катастрофою.
Коротке посилання на цю сторінку:

Десятки загиблих: трагедія на релігійному святі в ІзраїліУ Кабулі вибухнули бензовози — загинуло щонайменше 9 осібВійна проти нової Суперліги: УЄФА обіцяє заборони й дискваліфікаціїПовені в Австралії: погода налагоджується, але евакуації триваютьЩонайменше 11 осіб загинуло й коло 170 уважають зниклими безвісти унаслідок сходження льодовика в ГімалаяхСША виводять війська з Афганістану, але чи буде це кінцем війни?Кадри з повітря: у Джакарті затоплено цілі райониХолоди в Техасі: 2,7 млн ​​осіб залишилися без електроенергіїВізит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурівВ Еквадорі президентом несподівано став банкір Гільєрмо Лассо