28.08.2021
Телеканал NTD

ЄС обіцяє Туреччині нове стабільне фінансування за стримування біженців

ЄС обіцяє Туреччині нове стабільне фінансування за стримування біженців

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обговорила з урядом Туреччини проблему біженців. Під час переговорів в..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обговорила з урядом Туреччини проблему біженців. Під час переговорів в Анкарі вона пообіцяла стабільне фінансування для залагодження міграційної кризи. Натомість турецький уряд повинний дотримуватися прав людини.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Туреччина має поважати міжнародні норми та стандарти у сфері прав людини, яких країна зобов’язалася дотримуватися як член-засновник Ради Європи. Я дуже стурбована тим, що Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції. Мова йде про захист жінок і дітей від насильства. Це явно неправильний сигнал».

У Туреччині зараз коло чотирьох мільйонів біженців, здебільшого сирійців. Анкара останнім часом звинувачує ЄС у невиконанні зобов’язань, прописаних у міграційній угоді 2016 року. Згідно з нею, в обмін на стримування потоку біженців Туреччина має отримувати фінансову допомогу.

Минулого місяця на саміті Євросоюз оголосив, що починає зміцнювати торговельні відносини з Туреччиною й планує надавати додаткові кошти на біженців.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Ми очікуємо, що Туреччина виконуватиме взяті на себе зобов’язання. Сюди входить запобігання нерегулярним відправленням біженців, а також відновлення операцій із їх повернення з грецьких островів до Туреччини без жодних затримок».

На саміті ЄС також попередив Анкару про можливі санкції, якщо та знову розвідуватиме енергоресурси у спірних водах Середземного моря.

На території Середземномор’я претендують і члени ЄС Греція та Кіпр. Напруженість зросла в серпні, коли фрегати ВМС Туреччини та Греції супроводжували судна, які розвідували родовища у спірних водах. Євросоюз підтримав Афіни, а Анкара звинуватила блок в упередженості. Пізніше сторони почали переговори.
Коротке посилання на цю сторінку:

ЄС обіцяє Туреччині нове стабільне фінансування за стримування біженцівПісля відставки Себастьяна Курца в Австрії змінився канцлерДебати в Європарламенті: Польща і ЄС знову сперечаються щодо верховенства законуПольща вводить режим надзвичайного стану на кордоні з БілоруссюГоловною темою Генасамблеї ООН залишається COVID і вакцини«Талібан» оголосив про захоплення Панджшеру – останнього оплоту його супротивниківЯкі мігранти балотуються до парламенту НімеччиниРада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану«Ми залишаємося»: у Польщі вийшли на протестКанада вивезе з Афганістану 21 тисячу людей