22.01.2021
Телеканал NTD

Візит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурів

Візит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурів

Міністр МЗС Туреччини заявив, що порушив питання переслідування мусульман-уйгурів під час переговорів зі своїм китайським колегою..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Міністр МЗС Туреччини заявив, що порушив питання переслідування мусульман-уйгурів під час переговорів зі своїм китайським колегою в Анкарі.

Візит високопосадовця КНР супроводжували масові протести турецьких уйгурів. Вони вийшли на вулиці Стамбула й Анкари, закликаючи Пекін зупинити придушення їхньої народності в Сіньцзян-Уйгурському автономному регіоні Китаю.

На плакатах написано «Диктаторський Китай» і «Зупинити геноцид уйгурів, закрити табори».

[Хасан Озтюрк, протестувальник]:
«Ми прийшли запитати про наші сім’ї. Чому ми не можемо зв’язатися з нашими родичами? Чи живі вони? Де вони? Вони в таборах чи ні? Ми не можемо з ними зв’язатися. Ми прийшли запитати й дістати відповіді».

Міністр закордонних справ КНР Ван І також зустрівся з президентом Таїпом Ердоганом.

У грудні Туреччина й Китай затвердили угоду про екстрадицію. Тепер її повинен ратифікувати парламент в Анкарі. Проте міністр закордонних справ країни зазначив, що ця угода не призведе до того, що Туреччина почне висилати уйгурів до Китаю. Їхня діаспора тут налічує близько 40 тисяч осіб.

Під час зустрічі обидві країни також домовилися зміцнити співпрацю в питаннях протистояння пандемії та розподілу вакцин.

Уйгури непокояться, що Анкара може піти на поступки Пекіну через її залежність від китайських вакцин. Так, вона вже отримала 15 мільйонів доз від компанії Sinovac Biotech і замовила ще десятки мільйонів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Візит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурівУ Португалії переобрали президента Марселу Ребелу де СозуМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранНайбільш смертоносний день: щонайменше 39 людей загинуло під час протестів у М’янмі10 осіб загинуло внаслідок стрілянини в супермаркеті в КолорадоПольща підходить до піка третьої хвилі пандеміїПівдень Європи закликає до більшої солідарності щодо проблеми нелегальної міграціїЗсув на копальні в Індонезії: десятки людей під заваламиДля допомоги Ємену ООН зібрала тільки половину потрібної сумиВ Еквадорі президентом несподівано став банкір Гільєрмо Лассо