Грецька влада може зробити більше для перевірення звинувачень у тому, що її берегова охорона розвертає човни з мігрантами в море, змушуючи їх повертатися. Про це заявила єврокомісар з питань внутрішніх справ, відвідавши два грецькі острови: Самос і Лесбос.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців каже, що останніми місяцями отримує дедалі більше повідомлень про те, що шукачів притулку нібито розвертають у море, чи змушують плисти назад до Туреччини, коли ті вже дісталися Греції. Також є свідчення, що берегова охорона залишає прибулих дрейфувати на човнах у морі.
[Ільва Юганссон, єврокомісар з питань внутрішніх справ]:
«Я дуже стурбована доповіддю УВКБ ООН, і є окремі випадки, які слід розглянути уважніше. Гадаю, грецька влада може ліпше розслідувати такі можливі порушення».
Міністр міграційної політики Греції на тій же пресконференції зазначив, що Греція рішуче відкидає всі звинувачення, і що берегова охорона не розвертає човни й виконує всі міжнародні закони.
Він також сказав, що не виявлено жодних порушень і під час незалежних розслідувань, які провела, зокрема, грецька прокуратура і європейське прикордонне агентство Frontex.
[Нотіс Мітаракіс, міністр міграційної політики Греції]:
«Ми не виявили жодних конкретних свідчень того, що деякі люди, які виконують завдання в морі, порушили європейське чи національне законодавство».
Тим часом жителі острова Лесбос до приїзду Юганссон влаштували акцію протесту. Вони незадоволені створенням тут таборів для біженців і закликають ЄС узяти відповідальність за мігрантів на себе.
Торік переповнений табір «Морія» знищила пожежа. Потім звели тимчасовий і хочуть будувати постійний. Місцеві жителі проти цього. Вони скаржаться, що дедалі частішають крадіжки й напади, і що потік туристів іде на спад.
Наразі коло 14 тисяч мігрантів живе в таборах на п’ятьох островах Греції. У 2019 їх було близько 42 тисяч.
Коротке посилання на цю сторінку: