22.03.2021
Телеканал NTD

Четверті вибори за два роки: Нетаньягу закликає сформувати стабільний уряд

Четверті вибори за два роки: Нетаньягу закликає сформувати стабільний уряд

Партія «Лікуд» прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, згідно з попередніми даними, перемагає на парламентських виборах. Голосування пройшло..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Партія «Лікуд» прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, згідно з попередніми даними, перемагає на парламентських виборах. Голосування пройшло вчетверте за останні два роки. Як передбачають, сформувати уряд прем’єрові знову буде непросто.

Екзитполи показують, що «Лікуд» набирає близько 26 % голосів. Далі йде опозиційна партія «Єш Атід» на чолі з Яіром Лапідом. Вона має коло 11 %.

Сам Нетаньягу натякнув на свою перемогу.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Сьогодні ми здобули величезну перемогу. Ми зробили «Лікуд» найбільшою партією Ізраїлю».

Він також сказав, що країні потрібен стабільний уряд.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Стабільний уряд — це вимога нашого часу й тих труднощів, які стоять перед нами. Нам не можна втягувати Ізраїль ще й у п’яті вибори».

Нетаньягу має підтримку від «Єш Атід». Однак навіть із цією партією йому буде нелегко формувати більшість у парламенті. Йому також може знадобитися допомога правого альянсу «Яміна». У такому разі він зможе розраховувати на 61 місце в 120-місному парламенті.

Після виборів будуть переговори про формування коаліції. Вони відбуваються після кожного голосування, відколи в 1948 році виникла держава Ізраїль. Якщо не вдасться сформувати жодної коаліції, країні загрожують п’яті вибори.
Коротке посилання на цю сторінку:

Четверті вибори за два роки: Нетаньягу закликає сформувати стабільний урядУ М’янмі стався військовий переворотІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниПоліція висунула проти Аун Сан Су Чжі нові звинувачення10 осіб загинуло внаслідок стрілянини в супермаркеті в Колорадо«У нас більше немає виборів»: гонконжці — про виборчу реформуПівдень Європи закликає до більшої солідарності щодо проблеми нелегальної міграціїПовені в Перу: більш як 15 000 евакуйованихПоезд сошёл с рельсов в Египте: более десяти погибшихПонад 100 осіб постраждало від землетрусу в Японії